Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

deltabasket.sk
publikované: 19.7.2010 | zdroj: deltabasket.sk

Basketbalistky pre Dobrého anjela nastrieľali za sezónu až 19 400€

Basketbalistky pre Dobrého anjela nastrieľali za sezónu až 19 400€

Predsavzatie košického basketbalového klubu Dobrí anjeli venovať za každý euroligový bod 20 € na charitu bolo splnené do bodky. Zatiaľ čo za prvé štyri zápasy odovzdali hráčky humanitárnej neziskovej organizácii, ktorej názov nosí na dresoch 4 940 €, za zvyšných 10 sa im podarilo ,,zarobiť“ až 15 920 €. V ženskej Eurolige Košičanky neštartovali po prvý krát a podarilo sa im skončiť v najlepšej osmičke so ziskom 970 bodov. Humanitárnej pomoci sa venujú vďaka združeniu Weal for common, ktoré sa okrem finančnej podpory starajú aj o rozvoj športových voľnočasových aktivít pre deti a mládež.

Symbolický šek pre projekt Dobrý anjel odovzdal generálny manažér klubu, Daniel Jendrichovský s manželkou Hankou po úspešnom finálovom extraligovom zápase. Vďaka nadaniu osemnásobného majstra Slovenska sa takto aspoň trochu podarilo pomôcť rodinám, ktoré ťažká choroba ich dieťaťa dostala do finančnej tiesne.

Nezisková organizácia Dobrý anjel rozdeľuje príspevky tým, ktorí si za svoj osud nemôžu sami. ,,Chcem sa Vám všetkým srdečne poďakovať. Mám ŤZP synčeka s detskou mozgovou obrnou a práve tento týždeň sa chystáme na liečebno-rehabilitačný pobyt. Veľmi nám pomohol Váš finančný príspevok. Tisnú sa mi do očí slzy radosti a som šťastná. Aspoň môžem teraz malému priplatiť viac procedúr, ktoré sú pre neho tak veľmi potrebné. Ďakujem Vám z celého srdca. Veľmi si Vás vážime milí Anjeli!“ uviedla na stránke mamka chorého Stanka.

Vďaku za príspevky vyjadrujú aj mnohí ďalší:
,, Veľmi nám pomáhajú peniažky od Dobrých anjelov v tom, aby sme našim synčekom mohli spestriť život a ísť s nimi na rôzne výlety aspoň raz za čas. Ešte raz veľká vďaka, ste úžasní“ teší sa mamička dvoch chlapčekov, ktorí trpia Downovým syndrómom.

Povzbudený podobnými reakciami sa im basketbalový klub rozhodol prispievať aj v novej sezóne. Spoluprácu s charitatívnym združením hodnotilo vedenie tímu veľmi pozitívne, aj keď darovaná suma navýšila rozpočet na sezónu. Z toho dôvodu sa čiastka za každý dosiahnutý bod v Eurolige sa zníži na 5 €. Daniel Jendrichovský uzavrel: „Sme radi, že Dobrý anjel nám pomohol opäť aj pri žrebe Euroligy a ja verím, že sa mu za to opäť odvďačíme veľkým počtom bodov.“

Fotogaléria