Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

deltabasket.sk
publikované: 26.7.2011 | zdroj: deltabasket.sk

Dobrí anjeli lietajú do košického útulku

Dobrí anjeli lietajú do košického útulku

Z košického útulku sa od začiatku letných prázdnin ozýva radostnejší štekot. Všetci dobrovoľníci, ktorí sa doteraz do útulku nemali ako dostať sa môžu od 9. júla zviesť pravidelnou dopravou zriadenou prese pre tento účel. Basketbalový klub Good Angels Košice poskytol útulku deväťmiestnu dodávku, ktorá denne zadarmo zváža a odváža záujemcov.

Problémová je totiž jeho poloha, keďže miesto je nedostupné mestskou hromadnou dopravou. Každé ráno o 9:30 z parkoviska pri LIDLi na Moldavskej ulici v Košiciach vyráža ku Haniske modrá dodávka s nápisom Dobrí Anjeli. Túto službu využívajú zatiaľ najmä študenti, ktorí majú v lete viac voľného času. Pomáhajú opusteným zvieratám bez nároku na odmenu.

Basketbalový klub Good Angels Košice nezištne pomáha už v niekoľkých smeroch. Za každý bod získaný v Eurolige prispievajú sumou 5€ na systém Dobrého anjela pre humanitárnu organizáciu, ktorá tieto peniaze prerozdeľuje rodinám, ktoré postihla zákerná choroba. Mládež podporuje v športových aktivitách spoluprácou s občianskym združením Zober loptu, nie drogy.