Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 29.11.2016

D. Jendrichovský: Ospravedlnenie Maroša Kováčika prijímam, pri reprezentácii však končím

D. Jendrichovský: Ospravedlnenie Maroša Kováčika prijímam, pri reprezentácii však končím

Aj vplyvom prehry s Maďarskom (49:68) v záverečnom vystúpení kvalifikácie budúcoročných majstrovstiev Európy boli postupové oslavy slovenských basketbalistiek mimoriadne striedme. Preto nebolo problémom, aby ich prehlušili slová reprezentačného kormidelníka Maroša Kováčika, ktorý po vyvrcholení kvalifikácie urobil krok, ktorý je v súčasnom (a nielen športovom) svete málo vídaný.

Bývalý kouč Good Angels sa verejne ospravedlnil svojmu bývalému zamestnávateľovi a osobitne aj osobe Daniela Jendrichovského, ktorý tak v klube nášho 13-násobného extraligového šampióna, ako i pri slovenskom ženskom národnom výbere zastáva funkciu generálneho manažéra. Pravda, v prípade reprezentačného družstva dnes už môžeme oficiálne používať len minulý čas.

Po februárových ostal šéf „žlto-modrých“ na reprezentačnej manažérskej stoličke iba obrazne, no súčasťou realizačného tímu už nebol. Dnes oznámil, že jeho pôsobenie pri družstve, ktorému pred dvomi rokmi pomohol k postupu na ME, vlani k úspešnému vystúpeniu na šampionáte a aj k vydarenému vstupu do kvalifikácie budúcoročných kontinentálnych majstrovstiev, sa skončilo.