Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 30.11.2016

Jendrichovský: Potrebujeme v Miškovci vyhrať. Jankovič: Chceme tam vyhrať!

Jendrichovský: Potrebujeme v Miškovci vyhrať. Jankovič: Chceme tam vyhrať!

Basketbalistky Good Angels Košice čaká v Európskom pohári FIBA duel, ktorý je vzhľadom na vývoj základnej D-skupiny možné označiť za kľúčový. So súperkami z Miškovca síce náš 13-násobný majster nezvádza priamy súboj o postup do play-off, no vzhľadom na jasnú reč čísiel a štatistík by „žlto-modré“ potrebovali na palubovke maďarského tímu uspieť.

A to najmä preto, že predošlé dva súboje Košičanky nezvládli. Prehry z Istanbulu (s Yakin Dogu 46:70) a Atén (s Olympiakosom Pireus 78:85 pp) velia úradujúcim držiteľkám slovenského titulu zabodovať naplno. Len výhra východniarkam zabezpečí, že sa pri pomyslení na prípadný postup nebudú musieť spoliehať na výsledky ostatných súperov.

Stretnutie v Miškovci otvorí odvetnú časť skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA, ktorý – podobne ako iné súťaže basketbalistiek – v uplynulých dvoch týždňoch pauzoval pre vrcholiacu kvalifikáciu budúcoročných majstrovstiev Európy. Tá prerušila klubové súťaže na starom kontinente už po tretíkrát a po vzore predchádzajúcich dvoch prestávok, ani touto neboli jednotlivé tímy nadšené.

Prípadný triumf na palubovke ostatného víťaza Maďarského pohára nebude „žlto-modrým“ na postup do „eurocupovej vyraďovačky“ stačiť, no plný bodový zisk im umožní naň pomýšľať v reálnych kontúrach. Aj preto je cieľ tímu Good Angels v stredajšom zápase, ktorý sa začína o 17.00 hod. maximalistický a úplne jasný.

Fotogaléria