Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 1.12.2016

Hektický finiš roka

Hektický finiš roka

Ani sme sa nenazdali a 2016-ke začal plynúť záverečný mesiac jej ročného kontraktu. Pred jeho vypršaním sa ešte k slovu dostanú sviatky, ktoré sprevádzajú slová ako „pokoj“, či „pohoda“, no ich neoddeliteľnou súčasťou sú aj zhon a stres. Tomu sa nevyhnú ani basketbalistky Good Angels Košice, ktoré za zhruba dvadsať decembrových dní čaká sedem duelov v troch rôznych súťažiach.

Tou prvou, ktorej sa v nasledujúcich riadkoch budeme venovať je EEWBL, čiže Východoeurópska liga basketbalistiek. Keďže jej otvárací septembrový turnaj v Rige prehlušili dva mesiace prešpikované zápasmi a výsledkami rôzneho druhu, tak si v krátkosti pripomeňme ako si „žlto-modré“ v lotyšskej metropole počínali.

Premiéru v súťaži, ktorá ašpiruje na honor minimálne tretej najkvalitnejšej nadnárodnej ligy starého kontinentu zvládli Košičanky ukážkovo. Ukrajinský Avangard Kyjev zdolali 79:40, bieloruský Cmoki Minsk po výsledku 72:40 a litovský Kibirkštis Vilnius zase 91:56. Tieto rezultáty ich katapultovali na čelo A-skupiny tesne pred dvojicu TTT Riga a AZS UMCS Lublin.

No a práve na toto lotyšsko-poľské duo narazia hráčky Good Angels počas druhého turnaja EEWBL, ktorý v závere úvodného decembrového týždňa odohrajú v krajine našich severných susedov. Ich prvým súperom bude v sobotu 3. decembra od 18.30 hod. domáci Lublin a o deň neskôr, teda v nedeľu 4. decembra nastúpia východniarky o 14.15 hod. proti Rige.

Už teraz môžeme povedať, že pre nášho 13-násobného šampióna budú tieto stretnutia prípravou na omnoho dôležitejší domáci dvojzápas Európskeho pohára, v ktorom najskôr vo štvrtok 8. decembra privítajú turecký Yakin Dogu Istanbul a presne o týždeň na to – 15. decembra – aj grécky Olympiakos Pireus. No aj napriek tomuto faktu nemožno označiť súboje s Lublinom a Rigou za bezvýznamné.

Ich výsledky sa budú započítavať do kvalifikačnej C-skupiny a aj na ich základe vznikne poradie, podľa ktorého budú zostavené dvojice štvrťfinále EEWBL. Zároveň je možné, že práve s jedným z týchto tímov sa Košice stretnú počas záverečného turnaja a pri zhode priaznivých okolností sa úplne nedá vylúčiť ani to, že hráčky Rigy by mohli byť súperkami „žlto-modrých“ v play-off Európskeho pohára.

Jednoducho povedané, druhý turnaj Východoeurópska liga basketbalistiek prinesie (nielen) fanúšikom zaujímavú „podívanú“. Podľa dostupných informácií by jeho priebeh malo byť možné sledovať aj prostredníctvom internetových streamov, ktoré organizátor turnaja plánuje sprostredkovať na oficiálnej webstránke poľského klubu AZS UMCS Lublin.