Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 5.12.2016

Výsledky odohratých zápasov Young Angels Košice

Výsledky odohratých zápasov Young Angels Košice

Počas uplynulého víkendu odohrali Young Angels Košice svoje súťažné zápasy.

Dorastenecká liga SBA v kategórii Juniorky – skupina Východ

ŠBK Spišská Nová Ves : Young Angels Košice 45:80 (13:39)
body Young Angels Košice: Machalová 15, Lukačíková 13, Flešárová 12, Kozáková 10

Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Ivana Jalčová

Vyjadrenie trénera Radka Dvorščáka:
Na zápas do SNV sme cestovali s jasným úmyslom potvrdiť svoje postavenie a vyhrať. Zápas sme začali podľa dohody v plnej koncentrácii čo sa hneď prejavilo aj na našom skóre. Celkovo veľmi kladne hodnotím prvý polčas, v ktorom sme dominovali v každej činnosti. Malý útlm prišiel po zmene strán, kde sme sa uspokojili s vysokým vedením. Prestali sme komunikovať v obrane a súperovi sme dovolili niekoľko krát zakončiť bez našej aktívnej obrany. Celkovo sme v porovnaní s prvým polčasom pôsobili nedôsledne. Aj keď sme zápas s prehľadom vyhrali vyskytlo sa veľa situácií, z ktorých sa môžeme do budúcna poučiť. Súperovi ďakujeme za možnosť vzájomnej konfrontácii a prajeme veľa športových úspechov.

Dorastenecká liga SBA v kategórii Kadetky – skupina Východ

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Young Angels Košice 73:70 (34:29)
body: Žilinská 29, Malovcová 16, Moravčíková 7 – Knappová 14, Virasztóová 13, Bohušová 12, Sunitrová 11, Záhornacká 10

Tréner: Juraj Probala, asistent trénera: Ivana Jalčová

Vyjadrenie trénera Juraja Probalu:
V prvom rade gratulujeme súperovi k víťazstvu. Dramatický záver zápasu sa musel divákom páčiť a presne preto basketbal všetci robíme. Sme nakoniec radi, že naše dievčatá si nesú domov veľmi cennú skúsenosť a je teraz na nich, čo si z toho vezmú do tréningov a do ich ďalšieho basketbalového rastu. Z prehry tragédiu nerobíme.

Vyjadrenie hráčky Diany Mikovčákovej:
V sobotňajšom stretnutí sme trochu podcenili súpera, čo bola chyba. Od začiatku zápasu bolo vidno na súperovi, že chce nad nami vyhrať, no my sme bohužiaľ nemali dostatočné nasadenie od začiatku zápasu. Nebránili sme dobre. Nie je predsa možné, že nám dá hráčka spod koša 30 bodov. Taktiež mali výškovú prevahu, čo nám robilo obrovský problém pri obrannom doskoku. Robili sme zbytočné fauly, ktoré potom súper trestal trestnými hodmi. Po polčasovej prestávke sme sa trochu zobudili, ale naše nasadenie nestačilo na súpera. Z tejto prehry si musíme všetky zobrať ponaučenie a svoje nedostatky vylepšovať na tréningoch a v najbližšom zápase ukázať, že táto prehra bola len malým zaváhaním.

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 71:77 pp (37:26)
body: Uramová 20, Šefranková 15, Praženicová 12 – Mikovčáková 24 (15 doskokov,5 blo­kov), Zahornacká 16(6 ziskov), Knappová 13

Tréner: Juraj Probala, asistent trénera: Ivana Jalčová

Vyjadrenie trénera Juraja Probalu:
Zápas v Ružomberku nás zastihol ešte viac nekoncentrované ako v sobotu. Družstvo bolo ako vymenené. Naše hráčky sme nespoznávali a doslova sme sa sami seba pýtali, čo sa to deje? Úplná deorganizácia v útoku, nulová, teda žiadna obrana, totálny kolaps našej koncepcie hry a nedôstojné individuálne výkony sa s nami ťahali od prvého rozskoku zápasu až po 25.minútu. Po tejto časti hry sme prehrávali 28–52. Posledný úsek hry sa nám bojovnosťou podarilo dotiahnuť do predĺženia, v ktorom sme si nakoniec víťazstvo ustrážili. Víťazstvo, ktoré sme si za tento prístup a výkony len veľmi ťažko zaslúžili.
Od dievčat očakávame oveľa viac ako sme videli v posledných zápasoch a veríme, že tie, ktoré medzi riadkami spomíname, si pozitívne vstúpia do svedomia a prinesú očakávané zmeny do svojho prístupu a herného prejavu. Je najvyšší čas prepnúť na sebavedomejší a športovo agresívnejší prejav a začať sa učiť z vlastných chýb. Skúsenosti máme niektoré na svoj vek na rozdávanie. Stačí nám úplne malá zmena myslenia a výsledky budú viditeľné. Takto dievčatá zbytočne hazardujú so svojimi menami.
Ďakujeme a blahoželáme súperom za predvedené výkony, bol to pre nás veľmi kvalitný a poučný víkend.

Vyjadrenie hráčky Barbory Bohušovej:
Do zápasu s Ružomberkom sme vstúpili s odhodlaním napraviť prehru zo zápasu proti BB. Do 3. štvrtiny sme neboli koncentrované na zápas, strácali sme lopty, nemali sme dobrú komunikáciu v obrane a súper nás často porážal do stredu. V poslednej štvrtine sme sa postavili na nohy a začali sme hrať to, čo sme mali. Stav sme vyrovnali a predĺženie sme o 6 bodov vyhrali.

Oblastné majstrovstvá Východ v kategórii Staršie mini

ŠŠK Basket Stará Ľubovňa : Young Angels 2005 Košice 26:67 (5:15, 11:34, 13:54)
body Young Angels 2005 Košice: Chovaníková 14, Szmereková 12, Šoltésová 12, Vrábľová 8, Bobaľová 6, Škvareková 6, Repková 4, Borošová 3, Hudecová 2

Tréner: Vladimír Karnay, asistent trénera: Zuzana Škvareková

ŠŠK Basket Stará Ľubovňa : Young Angels 2005 Košice 25:82 (8:29, 17:47, 21:58)
body Young Angels 2005 Košice:Cho­vaníková 24, Szmereková 14, Šoltésová 10, Vrábľová 10, Škvareková 7, Borošová 6, Kelíšková 6, Plichtová 4, Repková 1

Tréner: Vladimír Karnay, asistent trénera: Zuzana Škvareková

Vyjadrenie trénera Vladimíra Karnaya:
Do prvého zápasu sme vstupovali veľmi pomaly, mali sme zbytočné straty lôpt a priveľa faulov.
V druhom zápase sme sa konečne herne prejavili, získané lopty sme úspešne zakončovali rýchlymi protiútokmi. Som rád, že si zahrali všetky dievčatá, u niektorých badať výkonnostný vzostup.

Oblastné majstrovstvá Východ v kategórii Žiačky

Rožňava – Young Angels 2004 Košice 29:60 (13:33)
body Young Angels 2004 Košice: Gumanová 15, Erdeliová 7

Tréner: Marián Matyáš, asistent trénera: Zuzana Bednáriková

Rožňava – Young Angels 2004 Košice 21:47 (10:28)
body Young Angels 2004 Košice: Erdeliová 13, Rosičová 8

Tréner: Marián Matyáš, asistent trénera: Zuzana Bednáriková

Vyjadrenie trénera Mariána Matyáša:
V stretnutiach sme sa zamerali na nácvik osobnej obrany, s ktorou bola aj po zápase spokojnosť. V stretnutiach sme nastúpili bez 4 hráčok neprítomných zo zdravotných problémov.