Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 8.12.2016

Košičanky v Pohári FIBA hostia lídra skupiny

Košičanky v Pohári FIBA hostia lídra skupiny

Basketbalistky Good Angels Košice vo štvrtok od 18. hod. nastúpia v Angels aréne na predposledný zápas skupinovej fázy v Pohári FIBA. Súperom im bude turecký celok Yakin Dogu Istanbul, s ktorým prehrali prvý vzájomný duel na začiatku novembra 46:70. Presne o týždeň vyzvú Košičanky opäť na domácej palubovke grécky Olympiacos Pireus.

Žlto-modré odohrali cez víkend dva náročné duely v rámci Východoeurópskej ligy (EEWBL), v ktorej zdolali poľský Lublin 71:70 a lotyšskú Rigu 70:68.

„Boli to dva veľmi podobné zápasy. V oboch prípadoch sa stalo, že keď sme mali menší herný výpadok, tak to súper dokonale využil, ale v oboch prípadoch sme zabojovali do konca a podarilo sa nám uhrať dôležité výhry. Kľúčové bolo, že sme sa nevzdali, aj keď boli ku koncu pre nás nepriaznivé výsledky. Ukázalo sa, že máme silu a vieme zvládať ťažké konce zápasov,“ povedala pivotka Good Angels Anna Jurčenková.

V Turecku to bolo celé zle

Košické basketbalistky zvíťazili vo všetkých piatich dueloch a vyhrali základnú skupinu A.

„Samozrejme nás to teší a určite je v tíme lepšia nálada, keďže sme zvládli náročné zápasy. Vybojovali sme si aj lepšiu východiskovú pozíciu, takže o to lepšie sa nám môže potom hrať,“ skonštatovala Jurčenková, ktorá si v stretnutí proti Rige pripísala 16 bodov a 10 doskokov.

Dnes v súboji prvého celku s druhým vyzvú zverenky trénera Jankoviča turecký Yakin Dogu Istanbul, ktorému majú čo vracať.

„Duel v Istanbule nám vôbec nevyšiel. Dúfam, že teraz doma to bude úplne o niečom inom. Cesta na nich bude viesť úplne opačne, ako sme hrali u nich,“ pousmiala sa košická pivotka.

„Tam to bolo jednoducho celé zle. Oni sú veľmi kvalitný tím, ale určite nie natoľko, aký výsledok sme tam uhrali. Verím, že to bude kvalitný zápas.“

V decembri len šlágre

Turecký tím má vo svojom kádri viacero mimoriadne kvalitných legionárok, proti ktorým sa dá presadiť len tímovou hrou.

„Len tým ich môžeme poraziť. My nemáme v kádri také veľké osobnosti, ktoré by dali 30 bodov za zápas. Musíme spolu zamakať, ubehať ich a dobre ubrániť a podať celých 40 minút koncentrovaný výkon. Potrebujeme hrať rýchlo dopredu a zbierať body z protiútokov. Myslím si, že keď hráme rýchlejšie, ide nám to lepšie,“ povedala Jurčenková.

Košické basketbalistky majú nabitý predvianočný program. V decembri odohrali spomínané dva ťažké duely v EEWBL, v Pohári FIBA ich preveria dvaja najsilnejší tabuľkoví súperi a v extralige si zmerajú sily s Piešťanskými Čajkami a Ružomberkom.

„Bude to dosť náročné po fyzickej stránke, pretože v Poľsku sme mali dva ťažké zápasy plus dlhá cesta. Potom nás čakajú ďalšie náročné duely, ale my sme vedeli, že december bude náročný a sme na to pripravené. Potom bude pre nás oveľa príjemnejší ten vianočný oddych.“

Korzár