Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 9.12.2016

Basketbalistky Good Angels tesne prehrali s Yakin Dogu

Basketbalistky Good Angels tesne prehrali s Yakin Dogu

Prvý polčas vyhrali Turkyne o jediný bod 36:35 s veľkou pomocou využitých trestných hodov. Premenili 14 zo 16 zatiaľ čo domáce hráčky dostali k dispozícii len dva.

Dobrým výkonom sa anjelky aj v začiatku druhého polčasu dostali do vedenia 42:36.

V záverečnom dejstve za stavu 56:52 prišiel faul a zároveň technická chyba kapitánky Žirkovej z čoho turecké basketbalistky vyťažili päť bodov.

Osem sekúnd pred koncom za stavu 65:67 nepremenila domáca Allenová dvojbodovú strelu a po dvoch trestných hodoch napokon Istanbul triumfoval v Košiciach 69:65.

„Myslím si, že sme predviedli veľmi dobrý výkon a dievčatá sa nemajú za čo hanbiť. Bojovali až do konca a osobne si myslím, že v závere to už nebolo ani tak o herne kvalite ako o šťastí, ktoré sa priklonilo na stranu Yakin Dogu,“ zhodnotil stretnutie tréner Good Angels Peter Jankovič.

K rozhodcom sa nechcel vyjadrovať

Prehra s Istanbulom pre Košičanky znamená, že v poslednom dueli s gréckym Olympiacosom Piraeus musia vyhrať minimálne o osem bodov aby postúpili do vyraďovacej fázy pohára FIBA.

„My sme si už pred zápasom s Yakin Dogu nedávali na seba ťarchu, že potrebujeme nutne vyhrať, lebo aj tak sa to bude lámať až v tom poslednom stretnutí skupiny. Musíme najskôr ešte zvládnuť domáci zápas s Piešťanmi a potom sa začneme od pondelka pripravovať na pre nás najdôležitejší zápas v doterajšom priebehu sezóny,“ povedal Jankovič.

Pomer trestných hodov vo včerajšom stretnutí je pri pohľade na štatistiku až zarážajúci. Zatiaľ čo rozhodcovia ich odpískali proti domácemu celku 33, hosťujúcim hráčkam len 10.

„Nechcel by som sa k tomu príliš vyjadrovať. Ťažko hľadať slová po takomto zápase. Stačí sa však pozrieť na ten pomer a myslím si, že tam by to mohlo byť celkom zlomové.“

O týždeň sa chcú radovať z postupu

Napriek tesnej prehre bol lodivod úradujúceho slovenského majstra s výkonom svojho tímu nadmieru spokojný.

„Ja budem zaspávať spokojný. Dievčatá predviedli veľmi dobrý výkon a bojovali sme až do konca. Z môjho pohľadu bol zlomový moment v poslednej minúte keď sme sa po našom oddychovom čase pripravili o loptu, tým že sme poblúdili v útoku,“ uviedol Jankovič.

Košičanky v Grécku na pôde Olympiacosu prehrali 78:85 no na domácej palubovke je ich sila enormne väčšia.

„Myslím si, že sme schopní ich zdolať o osem bodov aj keď je potrebné povedať, že aj oni majú obrovskú kvalitu kde sa spoliehajú na sedem reprezentantiek Grécka, ktoré sú doplnené o dve Američanky pod košom. Sú však hrateľné a my urobíme všetko pre to, aby sme sa presne o týždeň tešili z postupu,“ skonštatoval košický tréner.

Štatistika

Good Angels Košice – Yakin Dogu šniversitesi 65:69 (35:36)
Zostava a body Good Angels: Oblaková 17, Allenová 15,Jurčenková 13, Bálintová 3, Baughová 2, (Stehlíková 11, Žirková 2,Kupčíková 2, Baburová 0),
najviac bodov Yakin Dogu: Carsonová 15,Vanderslootová 14, Hollingsworthová 12.
Rozhodovali: Difallah,Aunkro­gers, Proc
TH: 10/6 – 33/25, trojky: 9 – 4, os. chyby: 30:16,
1400 divákov.

ďalší výsledok D-skupiny:

Olympiakos Pireus – Aluinvent DVTK Miškovec 93:58 (51:21)

priebežná tabuľka D-skupiny:
1. Yakin Dogu šniversitesi 5 5 0 348:280 10
2. Olympiakos Pireus 5 3 2 355:334 8
3. GOOD ANGELS KOŠICE 5 2 3 338:345 7
4. Aluinvent DVTK Miškovec 5 0 5 292:374 5

Patrik FOTTA, Korzár