Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 12.12.2016

Výsledky odohratých zápasov Young Angels Košice

Výsledky odohratých zápasov Young Angels Košice

Počas uplynulého víkendu odohrali Young Angels Košice svoje súťažné zápasy.

Dorastenecká liga SBA v kategórii Juniorky – skupina Východ

BAM Poprad : Young Angels Košice 61:43 (32:20)
body: Machalová 13, Kozáková 11, Bilíková 10

Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Ivana Jalčová

Vyjadrenie trénera Radka Dvorščáka:
Na zápas sme sa veľmi tešili nakoľko to bol doposiaľ jediný súper, ktorého sa nám v súťaži nepodarilo zdolať. Žiaľ ostalo len pri tom, že sme chceli, no nie na ihrisku. Už vstup do samotného zápasu ako aj jeho celkový priebeh bol zlý. Nedodržali sme nič z toho čo sme si povedali. Družstvo, ktorému súper v zápase doskočí v útoku 20 lôpt a z hry stratí 27, pričom na druhej strane sa mu podarí získať len 6 lôpt si jednoducho nezaslúži vyhrať. Môžem povedať, že z celého zápasu som veľmi sklamaný, nakoľko som očakával vyrovnaným súboj dvoch lídrov tabuľky. Mrzí ma, že sme Popradu neboli adekvátnym súperom. Na tento zápas sme jednoducho „neprišli“ a takto si celkový herný prejav družstva absolútne neprestavujem. Musíme sa z tejto prehry poučiť, a verím, že nás to aj motivuje kedže v nadstavbe budeme mať šancu Popradu ukázať, že hrať nielen vieme, ale aj chceme :-)

BK EILAT PU Prešov : Young Angels Košice 85:65 (49:39)
body: Bilíková 29, Machalová 11, Majorošová 10

Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Ivana Jalčová

Vyjadrenie trénera Radka Dvorščáka:
V celom zápase sme ťahali za kratší koniec. Je smutné, že sme s týmto súperom dokázali poľahky vyhrať doma a von sme nedokázali uhrať ani vyrovnaný výsledok. Už len fakt, že sme si v prvej štvrtine dovolili inkasovať 27 bodov je jasným dôkazom našej chabej obrany. Celý zápas sme ťahali za kratší koniec. Keď sme sa súperovi dokázali priblížiť na 4 body prišiel zlom a opäť šnúra súpera. O našej nemohúcnosti v tomto zápase hovoria aj stratené lopty v počte 35!!!! Zaznamenali sme len 7 útočných doskokov, čo tiež poukazuje na našu neaktivitu. Viac ako samotná prehra ma mrzí naša obrana, ktorá ani nebola. Tým čím sme dokázali zdolať súpera doma sme doslova nechali doma. Je zahanbujúce, že sme nedokázali „ubehať“ družstvo, ktoré ani zďaleka netrénuje toľko ako my. Verím, že sa dievčatá z chýb poučia, lebo to sme neboli MY.

BKM Bardejov : Young Angels Košice 45:98 (28:49)
body: Majorošová 27, Machalová 17, Bilíková a Seňová po 10

Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Ivana Jalčová

Vyjadrenie trénera Radka Dvorščáka:
V tomto zápase to už bolo diametrálne odlišné. Chcel by som vyzdvihnúť celkové nasadenie a prístup k zápasu od jeho samotného úvodu. Bolo vidieť, že dievčatá boli po sobotnom fiasku úplne inak nastavené. Viac ako samotný herný prejav, nasadenie ma hlavne teší ako fungovala lavička, ako sa dievčatá povzbudzovali a chceli splniť náš malý cieľ, ktorý sme si dali ako motiváciu počas zápasu. Teší ma, že sme sa len neuspokojili s víťazstvom, ale hlavne, že sme chceli zo zápasu vyťažiť niečo viac. Budeme musieť pracovať na tom, aby sme svoj pozitívny charakter neukázali len keď sa darí. Sila kolektívu a krása v športe je o snahe uspieť v ťažkých zápasov. Dievčatám ďakujem za doterajšiu spoluprácu a už teraz sa teším na všetky stretnutia, ktoré nás čakajú po novom roku.

Žiacka liga SBA v kategórii Staršie žiačky – skupina Východ

Atómová Trnava – Young Angels 2002 Košice 14:81 (7:33)
body: Kolesárová 15, Kaliuzhna 14, Jendrichovská a Kleriová po 10

Tréner: Tomáš Drankaľuk, asistent trénera: Tomislav Radoš

Slávia Trnava – Young Angels 2002 Košice 24:67 (16:39)
body: Kolesárová, Belišová a Kaliuzhna po 11, Sabovčíková 9

Tréner: Tomáš Drankaľuk, asistent trénera: Tomislav Radoš

Vyjadrenie trénera Tomáša Drankaľuka:
Oba zápasy počas víkendu sa niesli v podobnom duchu a išlo len o to ako sa dievčatá popasujú so zatiahnutou obranou súpera v trestnom území. Bolo to viac menej dobíjanie koša zo strednej vzdialenosti, keďže súper väčšinou stál v šestke a nechal nás strieľať z diaľky. V oboch zápasoch sme veľmi dobre bránili ale čo ma najviac potešilo, že dievčatá o oboch zápasoch hrali kolektívne, čoho dôkazom je to, že sme mali v sobotu 20 a v nedeľu 27 asistencií.

Žiacka liga SBA v kategórii Staršie žiačky – skupina Východ

BK AŠK Slávia Trnava – Young Angels 2003 Košice 38:52 (20:26)
body: N. Majorošová 14 /8ZL/, Rebejová 12, Gordoňová 10, Marciňáková 8, Spišiaková a Siladiová po 4

Tréner: Ján Krajňák

ŠŠK ZŠ Atómová Trnava – Young Angels 2003 Košice 62:65 (33:39)
body: Rebejová 14, Marciňáková 13, Spišiaková 12, Janíčková 7, Filická a Siladiová po 6, N.Majorošová 3, Gordoňová a Benková po 2

Tréner: Ján Krajňák

Vyjadrenie trénera Jána Krajňáka:
Po odohraní prvej štvrtiny súťaže sme sa utvrdili v tom,že okrem B.Bystrice a Young Angels 2002 Košice môžeme so všetkými ostatnými súpermi hrať vyrovnané zápasy a pokúšať sa o víťazstvá.S týmto vedomím sme odchádzali aj na posledné „predvianočné“ dvojkolo v r. 2016 do Trnavy. Oba zápasy boli pre nás veľmi náročné a stáli nás veľa síl. Perfektne zvládnuté štvrtiny /28:11,20:8/ sa striedali so štvrtinami,v kto­rých prevládali školácke chyby /8:13,6:10/. V oboch zápasoch sme museli čeliť veľkej výškovej prevahe súperiek.Kým v prvom zápase sme výškovú prevahu eliminovali agresívnou obranou a rýchlymi protiútokmi, tak v druhom zápase sme sa prekvapivo presadili aj streľbou zo stredných vzdialeností /30/12 40%/. Družstvu patrí veľká pochvala za bojovnosť a dosiahnutie dvoch cenných víťazstiev.

Oblastné majstrovstvá Východ v kategórii Mladšie žiačky

TYDAM UPJS Košice : Young Angels 2004 Košice 5:92
body: Erdélyiová 18, Gumanová 16

Tréner: Marián Matyáš, asistent trénera: Zuzana Bednáriková

TYDAM UPJS Košice : Young Angels 2004 Košice 8:90
body: Gumanová 22, Erdélyiová a Kyselova po 12

Tréner: Marián Matyáš, asistent trénera: Zuzana Bednáriková

Vyjadrenie trénerov Mariána Matyáša a Zuzany Bednárikovej:
Hneď od úvodu sme si budovali náskok dobrou agresívnou obranou po celom ihrisku, a po chybách súpera sme sa presadzovali hlavne z rýchleho protiútoku. Rýchlo narastajúce skóre umožnilo zapojiť do hry všetky hráčky. S predvedenou hrou sme boli spokojní, aj keď sme sa nevyhli niekoľkým chybám. Zároveň nám tieto zápasy ukázali ďalšie miesta na zlepšenie, na ktorých budeme s dievčatami naďalej usilovne pracovať.

Oblastné majstrovstvá Východ v kategórii Mladšie mini

CBK Minibuseuropa Ťahanovce Košice – Young Angels 2006 Košice 52:58 (27:34)
body: Chovaníková 27, Šedivá 12, Repková 5, Hlebašková 4, Frigová 4, Dubecká 2, Krakovská 2, Pelánová 2.

Tréner: Hanka Jendrichovská, asistent trénera: Róbert Kisty

Vyjadrenie trénerky Hanky Jendrichovskej:
Bol to vyrovnaný zápas, ktorý sme vyhrali v druhej štvrtine. Dievčatá bojovali a teší ma, še sa ich toľko bodovo podieľalo na tomto víťazstve.

Young Angels 2006 Košice – BK SOŠŽ CASSOVIA Košice 45:41 (24:18)
body: Chovaníková 29, Šedivá 5, Repková 4, Borošová 4, Hudecová 2, Kačírová 1.

Tréner: Hanka Jendrichovská, asistent trénera: Róbert Kisty

Vyjadrenie trénerky Hanky Jendrichovskej:
I tento zápas bol veľmi vyrovnaný a rovnako ako v tom prvom, i tu rozhodla útočná aktivita Chovaníkovej, ktorá bola hlavným strojcom víťazstva. Musím ale pochváliť celé družstvo za bojovnosť a maximálnu snahu. Nebolo jednoduché odohrať hneď po sobe dva tak vyrovnané zápasy. Gratulujem im k výhram, je to veľmi povzbudzujúci pre nás pre všetky.