Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 15.12.2016

Jendrichovský: Čaká nás zápas roka

Jendrichovský: Čaká nás zápas roka

Basketbalistky Good Angels Košice dnes od 18. hod. v Angels aréne čaká najdôležitejší zápas doterajšej sezóny. Zverenky trénera Jankoviča sa v priamom súboji o postup do vyraďovacej fázy pohára FIBA stretnú s gréckym celkom Olympiacos Piraeus.

Prvý vzájomný duel sa skončil víťazstvom Grékyň 85:78 po predĺžení a tak musia žlto-modré vyhrať o minimálne osem bodov. V prípade víťazstva o sedem bodov bude nasledovať predĺženie.

Z prvého duelu si zobrali košické basketbalistky do odvety okrem iného aj jeden dôležitý poznatok.

„Určite sú zdolateľné o viac ako osem bodov, to je isté. Musíme hrať koncentrovane celých 40 minút, pretože v tomto dueli sa budú chyby veľmi trestať a môžu nás veľmi bolieť. Budeme sa snažiť nastúpiť maximálne zodpovedne, ale bez nervozity. To bude veľmi dôležité, aby sme celý priebeh zápasu držali pevne v rukách a aby sme si vybudovali potrebný náskok niekde k záveru. Aby to nebolo veľmi okaté, že chceme od prvej sekundy vyhrávať o osem bodov. Keby sme vyhrávali po polčase o 30 bodov, nebudem namietať, ale myslím si, že to nebude také jednoduché,“ povedal tréner Good Angels Peter Jankovič.

Zachytiť úvod

Košičanky čaká dnes už piaty ťažký zápas v rade. Spomedzi všetkých decembrových stretnutí, ktoré úradujúci slovenský majster absolvoval, bude ten dnešný jednoznačne najdôležitejší.

„My sme do tohto mesiaca vstupovali s tým, že nás čaká veľmi náročný program. Teraz stojíme na jeho konci a to pre nás pred samotným finále. Dovolím si povedať, že toto je náš zápas roka 2016. Rozhodne sa v ňom o tom, či bude sezóna úspešná alebo nie. Do konca je ešte ďaleko a my máme cieľov ešte niekoľko, ale prioritou je pre nás FIBA cup. Dúfam, že sa chopíme šance, vyhráme o viac ako osem bodov a budeme čakať na nášho súpera v ďalšom kole,“ skonštatoval generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

V prvom vzájomnom dueli s Olympiacosom nevyšiel košickému tímu predovšetkým prvý polčas, po ktorom museli doháňať 14-bodové manko.

„Veľmi dôležité bude zachytiť práve úvod zápasu. Musíme sa snažiť udržať súpera na uzde najmä v začiatku, pretože Grékyne ukázali aj v ostatných zápasoch, že sú družstvom, ktoré má vysoký vekový priemer a na konci má problémy so silami. My sme sa na ich palubovke dokázali vrátiť do zápasu najmä pre to, že sme boli na tom po fyzickej stránke ďaleko lepšie ako oni. Preto je dôležité udržať úvod aby sme na konci mohli zúročiť našu fyzickú prevahu,“ uviedol Jendrichovský.

Káder je kompletný

Grécke basketbalistky majú ofenzívne ladený káder, čo potvrdili aj v poslednom dueli s Miskolcom, ktorý zdolali 93:58.

„Myslím si, že oni nie sú družstvo, ktoré by dokázalo ubrániť silného súpera na 50 bodov a tak budú hrať najme na ofenzívu, kde majú obrovskú silu. Na to aby u nás uspeli potrebujú dať veľa bodov v čom sa im my budeme snažiť zabrániť,“ povedal generálny manažér žlto-modrých.

Káder košického celku by mal nastúpiť do dnešného duelu v kompletnom zložení.

„Všetky hráčky budú pripravené pobiť sa o postup,“ uviedol Jendrichovský.

Patrik FOTTA, Korzár