Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 16.12.2016

Basketbalový maratón

Basketbalový maratón

Len pred niekoľkými hodinami bola košická Angels aréna nabitá elektrizujúcou atmosférou a doslova celým spektrom športových emócií, o ktoré sa postarali hlavné aktérky duelu Európskeho pohára Good Angels Košice – Olympiakos Pireus. Domovský stánok „žlto-modrých“ však nedostane priestor na oddych, pretože od skorého piatkového rána sa v ňom budú odohrávať ďalšie urputné súboje.

Tentoraz budú v hlavnej úlohe hráčky do 16 rokov, ktoré čaká druhý turnaj aktuálnej edície Európskej dievčenskej basketbalovej ligy EGBL. Popri hostiteľskom tíme Young Angels Košice sa na tomto podujatí predstaví ďalších 7 družstiev zo štyroch krajín a toto „pestrofarebné“ okteto medzi sebou do nedele zvedie rovných 20 stretnutí.

Zoznam účastníkov 2. turnaja EGBL – kategória do 16 rokov (Košice, 16. – 18. 12. 2016):
BS Liepaja (Lotyšsko)
BS Riga/Ridzene (Lotyšsko)
BS Riga/TTP Riga (Lotyšsko)
CFBB Luxemburg (Luxembursko)
COR Viktoria Brest (Bielorusko)
Prinemanie Grodno (Bielorusko)
Sokolów Podlaski (Poľsko)
YOUNG ANGELS KOŠICE (SR)

Pre mladé „žlto-modré“ nádeje to bude už druhý takýto maratón basketbalových súbojov, pretože premiéru absolvovali koncom októbra v lotyšskej Rige. Tam družstvo hrajúce pod hlavičkou Young Angels, no zložené aj z hráčok iných slovenských klubov, ktoré by mali byť kostrou nášho tvoriaceho sa reprezentačného kadetského výberu, obsadilo štvrtú priečku.

V tomto duchu bude tím z metropoly východu vystupovať aj na tomto turnaji, pričom k Bystričanke Lucii Žilinskej a Novovešťanke Martine Dovčíkovej tentoraz pribudnú Popradčanka Ema Rodáková a Krompašanka Jana Lysová. Toto kvarteto tréneri Tomáš Drankaľuk a Tomislav Radoš doplnili o dievčatá z družstiev Young Angels „2001“ a „2002“.

Program zápasov YOUNG ANGELS na 2. turnaji EGBL (všetky zápasy sa hrajú v Angels aréne):
16. 12. 2016 (piatok): COR Viktoria Brest – YOUNG ANGELS Košice (12.00 hod.)
16. 12. 2016 (piatok): YOUNG ANGELS Košice – Sokolów Podlaski (18.00 hod.)
17. 12. 2016 (sobota): BS Riga/TTP Riga – YOUNG ANGELS Košice (12.00 hod.)
17. 12. 2016 (sobota): YOUNG ANGELS Košice – Prinemanie Grodno (18.00 hod.)
18. 12. 2016 (nedeľa): YOUNG ANGELS Košice – BS Liepaja (13.30 hod.)

Všetky stretnutia turnaja, samozrejme vrátane tých, ktoré odohrá tím Young Angels si budete môcť vychutnať naživo v Angels aréne (vstup je voľný), ako aj prostredníctvom internetových on-line streamov. Tie budú dostupné na účte Good Angels Košice na Youtube a chýbať nebudú ani naživo prenášané štatistiky, ktoré môžete sledovať na stránke http://live.baskethotel.com/eybl/.