Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 19.12.2016

Good Angels v osemfinále čaká francúzsky oriešok

Good Angels v osemfinále čaká francúzsky oriešok

Basketbalistky Good Angels Košice si vo štvrtkovom súboji s Olympiacosom Piraeus vybojovali miestenku do play-off pohára FIBA. Zverenky trénera Jankoviča sa v osemfinále stretnú s francúzskym celkom Flammes Carolo Basket.

Prvý zápas je na programe v Košiciach 19. januára a odveta sa bude hrať o týždeň na to vo Francúzsku.

Z košického celku strávila najviac času na palubovke v dueli s Olympiacosom slovinská reprezentantka Teja Oblaková, ktorá zaznamenala 22 bodov a 4 asistencie.

V priebehu celej základnej časti skupiny D v Pohári FIBA patrila k najväčším oporám košického celku a skvelú formu potvrdila aj v poslednom dueli, ktorý rozhodol o postupe medzi najlepších 16 celkov. Košičanky potrebovali nad gréckym súperom vyhrať minimálne o osem bodov, čo sa im podarilo. Zvíťazili 72:59.

„Môžem povedať, že pre mňa, ale aj celkovo pre tím to bol veľmi emotívny zápas. Od začiatku až do konca sme verili v naše schopnosti a hoci sme nemali ľahkú úlohu, pretože vyhrať o osem bodov je dosť, verili sme, že to môžeme dokázať,“ povedala Oblaková.

Fanúšikovia boli úžasní

Do Angels arény si vo štvrtok večer našlo cestu okolo 2 000 divákov, ktorí po celý zápas hnali domáci tím za víťazstvom.

„Snažili sme sa kontrolovať hru po celý čas. Myslím si, že fanúšikovia boli úžasní. V tomto zápase boli jednoznačne naším šiestym hráčom na palubovke,“ skonštatovala slovinská legionárka.

Väčšie nervy mohli prísť, keď sa grécky tím dostal na rozdiel ôsmich bodov, no so skúsenou hráčkou to nezamávalo.

„Ani za takého stavu som sa ničoho neobávala. Naďalej som bola pokojná, pretože som vedela, že je to všetko stále v našich rukách. Máme skutočne skúsené družstvo, ktoré v rozhodujúcich momentoch nerobí zbytočné chyby alebo len minimálne. Napokon sa nám podarilo vyhrať o 13 bodov, čo bolo skvelé,“ uviedla Oblaková.

Jankovič: Budeme mať pekné sviatky

Počas zápasu sa postupne vyfaulovali dve najvyššie hráčky Jurčenková s Baughovou a žlto-modré tak boli pod košom citeľne oslabené.

„Hralo sa dosť veľa pod košom, takže naše hráčky museli hrať agresívne a preto občas faulovali, niektoré tie zákroky ale boli diskutabilné. Myslím si ale, že baby, ktoré prišli na palubovku, ukázali, že sú dôležitou súčasťou tímu a pomohli nám. Samozrejme nám ale vždy chýbajú hráčky, ktoré sa buď vyfaulujú alebo zrania počas zápasu.“

Spokojnosť s výkonom tímu vyjadril aj lodivod Good Angels Peter Jankovič.

„Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo takto zvládnuť a zakončiť úspešne základnú časť Pohára FIBA. Ja si myslím, že za tie posledné dva zápasy si to dievčatá a celý klub rozhodne zaslúžili. Zvládli sme to vďaka obrovskej bojovnosti, veľkému srdcu a skvelým fanúšikom. Máme pred sebou ešte dva zápasy v extralige, ktoré verím zvládneme a môžeme si v pokoji oddýchnuť a budeme mať pekné sviatky,“ povedal Jankovič.

Osemfinálový súper

Družstvo Carolo Basket je v aktuálnej tabuľke 12-člennej najvyššej francúzskej súťaže LFB na 4. priečke s bilanciou 7–3, má na konte len o jednu prehru viac ako vedúci Bourges Basket.

Vo svojej základnej H-skupine Pohára FIBA zvíťazilo vo všetkých šiestich zápasoch a dosiahlo absolútne najlepšiu bilanciu spomedzi všetkých účastníkov súťaže.