Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 22.12.2016

Young Angels živia šance na postup

Young Angels živia šance na postup

Basketbalistky Young Angels Košice majú po druhom kole európskej súťaže mládežníckych družstiev EGBL stále šancu na postup na záverečný turnaj. Zverenky trénera Drankaľuka vyhrali cez víkend v domácom prostredí tri z piatich duelov, pričom nazbierali veľmi cenné skúsenosti proti silným súperom. Nasledujúci turnaj sa bude konať koncom februára.

Tréner mládežníckeho výberu dievčat do 16 rokov by bol úplne spokojný, ak by sa jeho družstvu podarilo na domácom turnaji získať o jedno víťazstvo navyše.

„Keby sme mali bilanciu 4 výhry a 1 prehra, bolo by to výborné. Mrzí tesná prehra 54:56 s Grodnom, ale ideme ďalej, ešte nič nie je stratené. Môžeme stále zabojovať o postup na finálový turnaj. Čakajú nás ešte zápasy proti skupine, s ktorou sme zatiaľ nehrali. Potrebujeme sa dostať do prvej šestky, pričom momentálne máme o jeden bod menej ako šiesty tím. Práve s družstvom, ktoré je pred nami, sa stretneme na najbližšom turnaji koncom februára,“ povedal Tomáš Drankaľuk.

V prípade, že jeho tím uspeje, predstaví sa na záverečnom podujatí, ktoré sa bude konať v Dánsku.

Vlak nám ešte neušiel

Zápasy proti kvalitným mládežníckym celkom z okolitých európskych krajín posúvajú úroveň nášho mládežníckeho basketbalu hore.

„Celá táto súťaž dáva našim mladým hráčkam veľmi veľa. V našej lige sa s takýmito súpermi nestretávame. Hrajú asi jeden alebo dva ťažké zápasy za sezónu a v európskej súťaži musia ísť v každom dueli naplno. Hráme proti tímom, ktoré majú v kádroch reprezentantky a to je pre nás prvoradé, aby sa dievčatá vyhrali v zápasoch so silnou konkurenciou. Vidia zároveň iný štýl basketbalu, inú mentalitu, s akou sa nestretávajú. To je pre nich len dobre a je len na nich, či si z toho zoberú niečo pozitívne, čo by im mohlo pomôcť,“ skonštatoval Drankaľuk.

Rozdiel v porovnaní s ostatnými európskymi celkami v kategórii do 16 rokov je podľa trénera Young Angels minimálny.

„V tejto vekovej kategórii nám ešte vlak neušiel. Máme na čom stavať, sú tu dobré typy dievčat. Možno nemáme taký výber ako iné krajiny, ale tým, že bojujeme o špicu a prehrali sme len štyri zápasy, pričom tri veľmi tesne, tak sme na dobrej ceste. Myslím si, že je tu nádej, aby sme sa na európskom šampionáte pokúsili vrátiť do áčka.“

Patrik FOTTA, Korzár

Fotogaléria