Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 5.1.2017

Novoročné prianie žlto-modrých: Nadviazať na záver predošlého roka

Novoročné prianie žlto-modrých: Nadviazať na záver predošlého roka

Nech už bolo minuloročných 366 dní z pohľadu basketbalistiek Good Angels Košice akýchkoľvek, tak prvých 20 decembrových bolo jednoducho skvelých. Fanúšikovia nášho trinásťnásobného ženského šampióna si hrou i výsledkami spríjemnili predvianočné obdobie a na prahu súťažného štartu nového roka si prajú, aby sa aj po sviatočnej pauze vrátili „žlto-modré“ na palubovky vo víťaznej forme.

Nič iné si neželajú ani samotné hráčky klubu z metropoly východu a potvrdiť sa to pokúsia hneď na štyroch frontoch – v Európskom pohári FIBA, v nadnárodnej EEWBL, v najvyššej domácej súťaži i Slovenskom pohári. Na tom prvom – východoeurópskom – sa budú v lotyšskom meste Liepaja snažiť natiahnuť sériu doterajších piatich víťazstiev.

Košičanky sú spomedzi tucta účastníkov Východoeurópskej ligy basketbalistiek (EEWBL) jediným tímom, ktorý doposiaľ neokúsil chuť prehry a keďže ich cieľom je vstúpiť do finálového turnaja z čo najvyššej pozície, tak si túto bilanciu nechcú pokaziť ani v trojici súbojov s družstvami VEGA 1 Liepaja (Lotyšsko), Astana Tigers (Kazachstan) a Istanbul Universitesi (Turecko).

Vedenie celej súťaže na svojom oficiálnom webe avizovalo, že zo všetkých súbojov kvalifikačných skupín C a D, ktoré rozhodnú o zložení účastníkov finálového turnaja (Košice, 31. 3. – 2. 4. 2017), sprostredkuje live štatistiky, ako aj on-line streamy. Tie bude možné sledovať prostredníctvom kanálu EEWBL Live na Youtube.

Turnaj v pobaltskej krajine bude pre hráčky Good Angels previerkou pred vyvrcholením tohtoročnej edície Slovenského pohára, o ktorý poltucet našich extraligistov zabojuje v Piešťanoch. Košičanky sú nasadené do sobotného semifinále, v ktorom nastúpia proti víťazovi duelu Ružomberok – Nitra a v prípade úspechu uvidíme v nedeľu ich snahu získať trinástu pohárovú trofej v rade.

Aj toto podujatie bude pre „žlto-modré“ súčasťou prípravy na januárový vrchol. Za ten môžeme celkom nespochybniteľne považovať dvojzápas 1. kola play-off Európskeho pohára FIBA proti francúzskemu celku Flammes Carolo Basket Ardeny. Pre nášho majstra to bude historicky prvá konfrontácia s tímom zo Charleville-Mézières a do nej nastúpi s o to väčšou túžbou uspieť.

Januárový program basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
06. 1. 2017 (piatok): Vega 1 Liepaja – GOOD ANGELS (17.30 h., Liepaja /Lot./, 3. turnaj EEWBL)
07. 1. 2017 (sobota): GOOD ANGELS – Astana Tigers /Kaz./ (14.15 h., Liepaja /Lot./, 3. turnaj EEWBL)
08. 1. 2017 (nedeľa): Istanbul Univ. /Tur./ – GOOD ANGELS (8.00 h., Liepaja /Lot./, 3. turnaj EEWBL)
14. 1. 2017 (sobota): 2. semifinále Slovenského pohára žien (18.00 h., Diplomat aréna Piešťany)
15. 1. 2017 (nedeľa): v prípade výhry v 2. semifinále postup do finále SP (15.00 h., Piešťany)
19. 1. 2017 (štvrtok): GOOD ANGELS – Flammes Carolo (18.00 h., Angels aréna, 1. zápas play-off ECW)
25. 1. 2017 (streda): Flammes Carolo – GOOD ANGELS (20.00 h., Charleville-Mézières, odveta play-off)
28. 1. 2017 (sobota): ŠBK Šamorín – GOOD ANGELS (19.00 h., ŠC Samaria, Šamorín, 17. kolo Extraligy)