Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 9.1.2017

Výsledky odohratých zápasov Young Angels Košice

Výsledky odohratých zápasov Young Angels Košice

Počas uplynulého víkendu odohrali Young Angels Košice svoje súťažné zápasy.

Žiacka liga SBA v kategórii Staršie žiačky – skupina Východ

Young Angels 2003 Košice – BK ŠKP 08 B.Bystrica 31:69 (17:37)
body: Marciňáková 12, Spišiaková 9, Rebejová 7, Polláková 2, Majorošová 1

Tréner: Ján Krajňák

Young Angels 2003 Košice – BKM Žilina 48:59 (21:31)
body: Kupčová 10, Majorošová a Marciňáková po 8, Rebejová 7, Spišiaková 5, Icsová 4, Janíčková 3, Vargocá 2, Siladiová 1

Tréner: Ján Krajňák

Vyjadrenie trénera Jána Krajňáka:
Máme za sebou neúspešný víkend a vstup do nového kalendárneho roka.Proti B.Bystrici sme síce dosiahli lepší výsledok ako v prvom zápase u nich,ale všetky hráčky sa prezentovali veľmi ľahkovážnym a nezodpovedným prístupom,čoho výsledkom bolo 47! stratených lôpt.
Do druhého zápasu so Žilinou sme išli so snahou urobiť všetko preto aby sme dosiahli víťazstvo,ale odhodlanie ostalo v šatni. Zápas sme prehrali už v prvej štvrtine a náskok z nej si súper udržiaval až do konca zápasu. 36 vynechaných striel spod koša a 25 vynechaných trestných hodov svedčí o našom podpriemernom výkone!

Dorastenecká liga SBA v kategórii Juniorky – skupina Východ

Young Angels Košice : Union Press Košice 84:33 (43:14)
body: Majorošová 22 (4 trojky), Bilíková 14, Kozáková 7, Seňová, Lukáčiková, Burdová a Flešárová po 6 – Stollárová 10, Mikovčákova 7

Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Ivana Jalčová

Hodnotenie asistentky Ivany Jalčovej:
Do prvého zápasu v roku 2017 sme vstúpili úspešne. Dievčatá od začiatku zápasu hrali koncentrovane a jasne dali najavo súperovi, ktorý prišiel len so 7 hráčkami, že dnes nemajú nárok.
Agresívnou a aktívnou hrou v obrane sme dokázali získať až 34 lôpt a z toho zahrali miestami aj oku lahodiace protiútoky. Pochvalu si dievčatá zaslúžia aj za útočný doskok pod košom súpera. Samé mohli vidieť, že aktivitou na oboch stranách ihriska dokážeme dostať súpera pod tlak a donútiť ho robiť chyby, ktoré následne vieme využiť vo svoj prospech. Som rada, že do zápasu sa zapojili všetky hráčky a to nie len svojou prítomnosťou ale aj zápisom do streleckej listiny.

Young Angels Košice : CBK MINIBUSEUROPA Ťahanovce Košice 71:30 (47:22)
body: Seňová 15, Bilíková 11, Majorošová a Kozáková 9b – Szántóová 11, Kašperánová 9

Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Ivana Jalčová

Hodnotenie asistentky Ivany Jalčovej:
Vedeli sme na čo si máme dávať pozor v tomto zápase a chyby, ktoré sme robili v prvom vzájomnom stretnutí sme sa snažili eliminovať. Dievčatá si ale musia uvedomiť, že v takomto stretnutí sa nemôžu prispôsobovať tempu a hre súpera ale naopak celých 40 minút odovzdať na ihrisku maximum. Takéto hluché momenty a zníženie koncentrácie sa nám môže v ťažších zápasoch vypomstiť. Vysoký rozdiel v skóre hovorí jednoznačne o našej dominancii v zápase, ale na druhej strane si nesmieme dovoliť na domácej palubovke, kde každý deň trénujeme zahodiť toľko vyložených situácií spod koša. Je potešujúce, že aj v druhom zápase sa zapísali do streleckej listiny všetky hráčky.

Žiacka liga SBA v kategórii Staršie žiačky – skupina Východ

Young Angels 2002 – Žilina 90:34 (44:10)
body: Kolesárová 19, Kaliuzhna 19, Ištonová 13, Zajacová 10, Schreiberová 9, Malicová 7, Ruňaninová 6, Hermannová 6, Sabovčíková 1

Tréner: Tomáš Drankaľuk, asistent trénera: Tomislav Radoš

Vyjadrenie trénera Tomáša Drankaľuka:
V tomto zápase sme okrem tretej štvrtiny podali veľmi dobrý výkon a súperovi sme prakticky nič nedovolili. Jediné čo ma mrzí je prístup niektorých dievčat počas druhého polčasu. My sa potrebujeme koncentrovať počas celých 40 minút aj keď je zápas rozhodnutý už v polčase.

Young Angels 02 – Banská Bystrica 58:57 (24:33)
body: Kolesárová 11, Kaliuzhna 11, Ištonová 8, Schreiberová 9, Sabovčíková 6, Zajacová 4, Ruňaninová 4, Zeleňáková 4, Malicová 1

Tréner: Tomáš Drankaľuk, asistent trénera: Tomislav Radoš

Vyjadrenie trénera Tomáša Drankaľuka:
Chcel by som dievčatá pochváliť za bojovnosť v druhom polčase zápasu. Dokázali otočiť nepriaznivý stav po dvoch štvrtinách a aj s trochou šťastia sme tento zápas dotiahli do víťazného konca. Tretia štvrtina bola z našej strany famózna, súpera sa nám podarilo ubrániť len na 9 bodov a otočili sme nepriaznivý stav v náš prospech. Posledná štvrtina bola hlavne o bojovnosti, ale dievčatá to zvládli a konečne sa nám podarilo tohto súpera poraziť do dlhých dvoch rokoch.