Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 23.2.2017

Náročná úloha veľkou výzvou

Náročná úloha veľkou výzvou

Na basketbalistky kadetského tímu Young Angels Košice čaká v najbližších troch dňoch tretí turnaj Európskej dievčenskej ligy a pred dievčatami stojí neľahká úloha – zabojovať o to, aby nebol pre ne v tejto sezóne posledným. Cieľom družstva v lotyšskej Valmiere bude dosiahnuť dostatočný počet triumfov na postup na finálový turnaj (26. – 28. 5. 2017).

Cesta do dánskeho Aarhusu, ktorý v závere mája privíta okteto najlepších dievčenských tímov do 16 rokov starého kontinentu, vedie v prípade „žlto-modrých“ nádejí cez kvarteto zástupcov zo severu Európy (dánske duo Kodaň – Aarhus, lotyšskú Valmieru a estónske Parnu) i jediného zástupcu západu, ktorým je Luxemburg.

Z čisto matematického hľadiska by mladým Košičankám mohli na postup stačiť aj tri víťazstvá, v tom najlepšom prípade dosiahnuté v zápasoch proti aktuálne vyššie postaveným tímom. Tím z metropoly východu, ktorý do Lotyšska odišiel posilnený o Banskobystričanku Lucku Žilinskú, Popradčanku Emku Rodákovú i Krompašanku Janku Lysovú však kalkulovať nechce.

Družstvo vedené kormidelníckym duom Tomáš Drankaľuk – Tomislav Radoš sa chce vo Valmiere pobiť o maximálny počet víťazstiev, no jeho prioritou ostáva primárny cieľ zo začiatku sezóny: zabezpečiť basketbalový rast mladých nádejí prostredníctvom konfrontácie s ťažkými súpermi v náročných zápasoch.

Program kadetiek YOUNG ANGELS Košice na III. turnaji EGBL (Valmiera, Lotyšsko):
24. 2. 2017 (piatok): SS Parnu – Young Angels (10.00 hod.)
24. 2. 2017 (piatok): Young Angels – Aabyhoj Aarhus (15.30 hod.)
25. 2. 2017 (sobota): Luxembourg Girls – Young Angels (9.30 hod.)
25. 2. 2017 (sobota): Young Angels – BS Valmiera (14.00 hod.)
26. 2. 2017 (nedeľa): BMS Kodaň – Young Angels (9.00 hod.)

Pozn.: Začiatky stretnutí sú uvedené v SEČ.

Pre úplnosť treba opäť dodať, že program turnajov tejto nadnárodnej mládežníckej súťaže je značne nahustený a základnou odlišnosťou je, že vo všetkých vekových kategóriách trvá jedna štvrtina iba osem minút. Podrobný program, priebežne dopĺňané výsledky stretnutí a aj live score jednotlivých zápasov nájdete na internetovej stránke www.eybl.lv.