Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 24.4.2017

Výsledky odohratých zápasov Young Angels Košice

Výsledky odohratých zápasov Young Angels Košice

Počas uplynulého víkendu odohrali Young Angels Košice svoje súťažné zápasy.

Dorastenecká liga SBA v kategórii Juniorky

MBK Ružomberok : Young Angels Košice 66:59 (31:37)
body Young Angels: Flešárová 16, Bilíková 13, Pahulyová 9

Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Ivana Jalčová

Vyjadrenie trénera Radka Dvorščáka:
Celý tento zápas bol z našej strany nepochopiteľný… To čo sme v ňom dokázali sa ani vysvetliť nedá. Beriem ako argument zlý zdravotný stav hráčok a zranenia, ale otázka znie prečo??? Prečo sme sa dostali do takého stavu??? Spravili sme všetko preto, aby sme si postupne potvrdili víťazstvo v nadstavbovej skupine s právom zorganizovať záverečný turnaj v Košiciach??? Ak zoberiem na vedomie, že od úvodného rozskoku bol súper ten kto chcel viac vyhrať tak som sklamaný. To, že som musel brať oddychový čas za stavu cca 7:0 v tretej minúte ma o prístupe háčok žiaľ s odstupom času uistilo. Súper bol aktívnejší, lebo viac chcel a aj musel. Víťazstvo mu patrí zaslúžene. Sami sme degradovali uznanie a ocenenie za herný prejav, ktorý sme dokázali pred týždňom ukázať na záverečnom turnaji EGBL. Namiesto toho, aby sme získali motiváciu pre seba a rešpekt od súperov tak sme sa vrátili späť na začiatok. Treba povedať, že zápasy sa nevyhrávajú na papieri, ale na ihrisku prístupom každej jednej hráčky. Utŕžili sme facku, ktorú sme si zaslúžili a bude na nás ako sa s ňou vyrovnáme.......

BKŽ Levice : Young Angels Košice 75:59 (49:26)
body Young Angels: Bilíková 14, Kozáková a Seňová po 8

Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Ivana Jalčová

Vyjadrenie trénera Radka Dvorščáka:
Po sobotnom fiasku sme sa chceli vrátiť do našej hry. To, že súper má kvalitu a ťažko nadobudnuté skúsenosti z extraligy je fakt, ktorý sa poprieť nedá. Mrzieť nás môže úvod kde si každá hráčka riešila svoje veci v obrane. Celý prvý polčas sme takmer nemali organizáciu a boli sme vo všetkom horší. Katastrofická bola pre nás druhá štvrtina, ktorú sme dokázali prehrať 21:9. Celkovo inkasovaných 49 bodov v prvom polčase znie až neuveriteľne. Pozitívne môžem hodnotiť druhý polčas kde sme sa konečne prebrali začali organizovať brániť podľa pravidiel a odrazu už skóre na strane súpera nenarastalo takým závratným tempom. Dokázali sme sa vrátiť do hry a dokonca vyhrať druhý polčas 26:33. Žiaľ musí si každá jedná hráčka uvedomiť, že obzvlášť proti Leviciam musí byť každá jedná činnosť 100% prevedená v opačnom prípade nasleduje „krutý trest“. Súper nám znova raz uštedril cennú lekciu a zaslúžene vyhral k čomu mu patrí moja gratulácia.

Žiacka liga SBA v kategórii Staršie žiačky

Banská Bystrica : Young Angels 2002 Košice 51:57 (21:26)
body Young Angels: Kaliuzhna 15, Schreiberová a Ištoňová po 8

Tréner: Tomáš Drankaľuk, asistent trénera: Tomislav Radoš

Vyjadrenie trénera Tomáša Drankaľuka:
Na tento zápas sme sa pripravovali prakticky od januára, keď sme sa naposledy s týmto súperom stretli vo vzájomnom zápase. Som rád, že dievčatá ho opäť zvládli a sami sebe dokázali, že s týmto súperom už dokážeme nielen hrať vyrovnané zápasy ale dokonca už aj vyhrávať. Dievčatá splnili všetko, čo sme si pred zápasom povedali. Jediné s čím sme opäť mali problémy bol útočný doskok súpera. Je pravda, že sme mali aj trochu šťastia keď sme za stavu 48:51 premenili ťažkú trojku, ale za to ako všetky hráčky bojovali počas celého zápasu si to určite zaslúžili. Od stavu 46:51 sme súperovi už nedovolili skórovať a šnúrou 11:0 dotiahli zápas do víťazného konca. Čo ma mrzí ale najviac, že v tomto zápase výkon oboch družstiev prevýšil minimálne o tri kategórie výkon rozhodcov.

Young Angels 2002 Košice : BKM Žilina 93:53 (45:28)
body Young Angels: Kaliuzhna 15, Kolesárová 13, Zajacová a Jendrichovská po 12, Hermannová 10

Tréner: Tomáš Drankaľuk, asistent trénera: Tomislav Radoš

Vyjadrenie trénera Tomáša Drankaľuka:
Po náročnom zápase v Bystrici sa dalo očakávať, že dievčatá nepodajú taký istý výkon, preto sa mi ťažko hodnotí tento zápas. Bola to taká povinná jazda. Jedine čo ma mrzí že sme od súpera inkasovali veľa bodov, ale bolo to zavinené aj tým, že sme si skúšali rôzne obranné systémy.

Žiacka liga SBA v kategórii Staršie žiačky

ŠŠK ZŠ Atómová Trnava – YA 2003 Košice 54:73 (24:33)
body Young Angels: Spišiaková 16, Siladiová 14, Majorošová 12, Rebejová 11, Janíčková 8, Filická 6, Kupčová, Icsová a Polláková po 2

Tréner: Ján Krajňák

Vyjadrenie trénera Jána Krajňáka:
V priamom súboji o 5. miesto v tabuľke sme podali veľmi dobrý výkon. Dobre sme doskakovali pod oboma košmi, získali 30 a stratili len 10 lôpt, vďaka čomu sme mali až 90 streleckých pokusov.

BK Klokani Ivanka pri Bratislave – YA 2003 Košice 56:43 (28:19)
body Young Angels: Siladiová 18, Spišiaková 10, Rebejová 5, Gordoňová, Filická, Kupčová a Majorošová po 2, Polláková a Icsová po 1

Tréner: Ján Krajňák

Vyjadrenie trénera Jána Krajňáka:
Kým v zápase proti Trnave som bol spokojný takmer so všetkými hráčkami, tentokrát takmer všetky sklamali. „Škrípalo“ to v obrane a v útoku sme sa predbiehali v zahadzovaní streleckých pokusov spod koša(10/42) resp. voľných striel zo stredných vzdialeností(2/24).
V oboch zápasoch uspokojili iba Spišiaková a Siladiová. Stabilizácia výkonov je úlohou pre nás do posledných 5 týždňov tejto sezóny.