Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

publikované: 25.5.2017

Jendrichovský: Naše kadetky a žiačky by mali potvrdiť kvalitu

Jendrichovský: Naše kadetky a žiačky by mali potvrdiť kvalitu

Už od zajtra začínajú v Košiciach záverečné turnaje v troch mládežníckych kategóriách. V Angels aréne sú na programe Majstrovstvá Slovenska kadetiek, v ŠH Lokomotíva na Čermeľskej ceste sa odohrá finálový turnaj M-SR žiačok a v hale SOŠŽ Palackého uvidia diváci boj o titul v kategórii starších mini žiakov.

Uplynulý víkend získali basketbalistky Young Angels na Majstrovstvách Slovenska v troch rôznych vekových kategóriách zlato a dvakrát striebro. Teraz budú mať príležitosť pridať ďalšie cenné kovy. „Myslím si, že v kadetkách a žiačkach by mali naše družstvá potvrdiť jednoznačnú basketbalovú kvalitu. Naše žiačky v ročníku 2003 neprehrali počas sezóny ani jeden zápas a ak nebudú blbnúť tak by mohli ostať neporazené. Kadetky taktiež jednoznačne viedli svoju súťaž a na finálový turnaj dokonca ani nenastúpia v najsilnejšom zložení. Najlepšie hráčky už prešli k juniorkám ale aj tak by to malo stačiť na titul. Verím teda, že po víkende budeme mať minimálne ďalšie dve družstvá s majstrovským titulom,“ povedal generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

Po zlate môžu získať ďalšiu medailu Okrem turnajov v Košiciach budú mať svoje želiezko v ohni Young Angels aj v Piešťanoch, kde sa odohrá finálový turnaj M-SR starších mini žiačok. „Na tomto turnaji bude najväčším favoritom CBK Ťahanovce, ktoré majú túto kategóriu fantastickú. Ja verím, že naše hráčky sa pobijú o druhé až tretie miesto,“ uviedol Jendrichovský, ktorý sa pôjde osobne pozrieť na všetky turnaje hrané v Košiciach. Špeciálny záujem však bude mať o turnaj starších mini žiakov, na ktorom nastúpi aj jeho syn.

Zaujímavosťou je, že majstrovské družstvo Young Angels „2004“ hrali okrem svojej súťaže aj o kategóriu vyššie. „Dievčatá, ktoré už jeden titul vybojovali vo svojej kategórii postúpili na finálový turnaj aj v ročníku 2003 a tak sa pobijú o ďalšiu medailu v o rok staršej kategórii. Skôr sa teda budem pozerať na to ako sa bude dariť práve im, keďže naše 2003-ky majú obrovskú kvalitu, ktorú verím potvrdia aj na palubovke,“ skonštatoval Jendrichovský.