veolia-102022

Slovenské play-off EEWBL: Úvod jasne pre Good Angels

Autor: Marek Grondžel

Východoeurópska liga basketbalistiek sa po troch dejstvách skupinovej fázy prehupla do predposlednej – vyraďovacej. V nej okteto tímov vo dvoch zápasoch bojuje o štyri miestenky na marcový finálový turnaj, na ktorom nebude chýbať ani slovenský zástupca. Po úvodnom meraní síl má k postupu bližšie obhajca vlaňajšieho prvenstva v EEWBL.

Piešťanské Čajky – GOOD ANGELS Košice 61:82 (19:21, 39:39, 49:70)
Piešťany: Mikulášiková 17, T. Páleníková 15, Smith 14, Slamová 7, Bartáková 0 (Dudášová 6, Zohnová 2, Kašpárková, Jakubcová a Gajdošová 0). Tréner: M. Popsíšil
Good Angels: Morris 18 /4 trojky/, Žirková 14, Jurčenková 13, Peters a M. Páleníková po 8 (Bálintová 8, Stehlíková 7, Deptová 4, Theiner 2, Blanárová 0). Tréner: P. Jankovič
trojky: 3/11 – 6/18, TH: 16/18 – 14/18, fauly: 19 – 21, štvrtiny: 19:21, 20:18, 10:31, 12:12

Prvá polovica tohto zápasu sa prakticky v ničom nelíšila od predošlých vzájomných duelov oboch rivalov, ktoré sa (nielen) v tejto sezóne hrali na Považí a vyrovnaný obraz hry umocňovalo vyčkávanie oboch súperov na výraznejšiu chybu toho druhého.

Prvú zásadnejšiu si pripísal piešťanský kolektív, ktorý po sérii nepresnesností a trojke z ruky Darxie Morris prehrával v polovici 15. minúty 23:33. Zvyšok druhej štvrtiny však Košičanky nezvládli ani zďaleka podľa svojich predstáv a po polčase bolo skóre duelu nerozhodné 39:39.

Po „veľkej“ prestávke nastúpili hráčky Good Angels s maximálnym odhodlaním opäť nakloniť misky váh na svoju stranu. Potvrdili to nielen úvodnou 10-bodovou šnúrou, ale aj následne predvedeným výkonom, vďaka ktorému po pol hodine hry viedli „žlto-modré“ 70:49.

V tej chvíli bola otázka týkajúca sa víťaza duelu zodpovedaná, no v tomto „pohárovom“ type play-off je omnoho dôležitejšie skóre. Jeho výsledná podoba bola napokon 82:61 z pohľadu Košičaniek, ktoré tak do odvety v stredu 28. 2. 2018 od 18. hodiny v domácej Angels aréne vstúpia s náskokom 21 bodov.