veolia-102022

Anjelky sa uviedli v novom domove hladkým triumfom, problémom bolo len slnko

Autor: Jozef Cyprán

Úvodný štvrťfinálový zápas play-off medzi Young Angels Košice a BAM Poprad bol zároveň extraligovou premiérou vo vynovenej hale Strednej odbornej školy v Šaci. Hráčky oboch tímov ocenili pekné basketbalové prostredie, no nezatienené okná spôsobili komplikáciu v podobe ostrého slnka.

„Prvý polčas bol pre nás veľmi ťažký. V hale svietilo slnko a asi desať strát sme mali z toho, že sme dobre nevideli a odhodili sme loptu do autu. Je to pekná hala, ale tie podmienky nás hendikepovali. Po prestávke to už bolo lepšie a zlepšili sme obranu i výpomoc. Hrali sme tímovejšie a druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší ako prvý,“ vyslovila sa po prehre 42:68 s jedenástimi bodmi najlepšia strelkyňa Popradu Dominika Drobná.

Je to pre nás nový stánok a chyby vychytávame za pochodu,“ nadviazal domáci tréner Radko Dvorščák. „To zaclonenie okien je určite žiadúce, ale možno je aj dobré, že sme ten prvý polčas nevideli tak ostro. Bolo tam totiž naozaj veľa chýb. Podmienky však boli pre obe strany rovnaké.

Ostré slnko bolo nepríjemné aj podľa domácej Emy Rodákovej. „Bolo to náročné a na oboch stranách spôsobilo slnko zbytočné straty. Potom našťastie zapadlo a už to bolo fajn,“ pousmiala sa autorka jedenástich bodov, ktorá vynechala väčšiu časť zápasu po menšom zranení pod vlastným košom. „Bolo to také zranenie zo šoku. Viac som sa zľakla, ako to naozaj bolelo. Všetko je v poriadku a v druhom polčase som už necítila žiadne problémy,“ upokojila popradská odchovankyňa, ktorá prežíva zápas proti materskému klubu tradične emotívne. „Je to pre mňa špeciálne a vedela som, že to nebude ľahký zápas. Boli sme však dobre pripravené a snažili sme sa ich zlomiť už na začiatku. Vytvorili sme si náskok a ten sme si potom postrážili. Celkovo to bolo dobré.

S takýmto hodnotením sa stotožnil aj tréner Dvorščák, podľa ktorého je však tím Young Angels schopný aj oveľa lepších výkonov.

Splnili sme si cieľ a prvý zápas série sme zvládli dobre. Bolo tam dosť chýb, ale verím, že nás to posunie ďalej. Priestor dostali všetky hráčky z lavičky a teraz sa pripravíme na odvetu v Poprade,“ poznamenal košický kormidelník, ktorý využil hladký priebeh na pošetrenie amerických opôr. „Ich čas ešte určite príde. Náhradníčky ukázali, že vedia hrať basketbal. Ak sa budú stále zlepšovať, tak nám tu vyrastá zaujímavá generácia hráčok.

Tréner Popradu Tibor Kmetoni bol sklamaný predovšetkým z bojazlivého úvodu. Hráčky spod Tatier prehrali prvú štvrtinu o trinásť a polčas o 26 bodov.

Do tohto zápasu sme chceli vstúpiť s energiou, ale pôsobili sme odovzdane. Nešli sme do kontaktných súbojov v obrane či v útoku a pôsobili sme odovzdane. Po prestávke sme pritvrdili. Sme mladý tím, ktorý môže uspieť iba bojovnosťou na oboch stranách ihriska,“ upozornil Kmetoni.

Odveta východniarskej štvrťfinálovej série je na programe v stredu v Aréne Poprad.

Doma ich chceme potrápiť viac. Poznáme košické kvality, ale ten zápas chceme odohrať tak, aby sme z neho mali dobrý pocit,“ vyslovil predsavzatie Kmetoni, ktorého doplnila Drobná. „Do každého zápasu musíme ísť s tým, aby sme plnili svoje pokyny. Sme mladý a neskúsený tím. Našimi zbraňami tak sú iba bojovnosť a nasadenie. To musíme ukázať aj v odvete.

Košičanky s popradským odporom počítajú, no prípadnú senzáciu nepripúšťajú. „Chceme to mať čo najskôr za sebou a tretí zápas už nepripúšťame. Potrebujeme rýchlo postúpiť a začať sa pripravovať na Piešťany,“ uviedla Rodáková.

Na ihrisku súpera je to vždy ťažšie. Musíme sa však sústrediť na seba a urobiť všetko pre rýchle ukončenie série,“ dodal R. Dvorščák,