veolia-102022

Anjelky sa naladili na Mersin takmer päťdesiatbodovým triumfom v derby

Autor: Jozef Cyprián

GOOD ANGELS Košice vs. BAM Poprad, Peters (14) vs. Filičková (14) a Sojáková (18) (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Povzbudené eurocupovými víťazstvami nad Krasnojarskom a Ružomberkom, vybehli basketbalistky Good Angels Košice v nedeľu popoludní do východoslovenského derby proti Popradu s jasným cieľom – potešiť divákov dobrou hrou a pozitívne sa naladiť na dôležitý utorkový súboj proti tureckému Mersinu.

Plán vyšiel a z pohľadu streleckého sebavedomia si v rámci víťazstva 89:41 určite pomohli hlavne 23-bodová Devereaux Petersová a autorka 21 bodov Daugile Šarauskaité. Špeciálny nádych však mal zápas aj pre Angeliku Theiner, ktorá sa v lete vrátila do metropoly východu práve z Popradu.

„Pred zápasom som to veľmi nevnímala, ale keď som uvidela dievčatá, tak samozrejme ožili spomienky. Je to totiž v podstate ten istý tím, za ktorý som hrala ja a nová je tam len Linda Flešárová. Klobúk dole pred nimi, bojovali naozaj výborne. Prvý polčas sme mali nejaký výpadok, ale Popradčanky sa držali veľmi dobre a ukázali herný progres,“ vyslala slová chvály na adresu bývalých spoluhráčok Theiner.

Smer Tatry naopak nabrala z Košíc 18-ročná Linda Flešárová, ktorá naberá v drese BAM extraligové skúsenosti v rámci hosťovania z Good Angels.

Nastúpila som tu vôbec prvýkrát a bola to pre mňa veľká skúsenosť. Myslím si, že sme odohrali v obrane i v útoku dobrý zápas. Iste, vopred sme vedeli, že narazíme na kvalitného súpera s výškovou prevahou a nemohli sme tak pomýšľať na víťazstvo. Takéto zápasy však pre nás predstavujú obrovské skúsenosti a bolo to teda cenných 40 minút pre mňa i celé družstvo,“ skonštatovala Linda Flešárová po svojom prvom súboji proti materskému klubu. Do štatistík si napokon zapísala tri body za jeden premenený trestný hod a ukážkovo zakončenú rýchlu kontru. „Potešilo to, ale nie je to o bodoch. Osobne sa snažím zlepšovať hlavne po obrannej stránke a útok je len bonusom.

Výkon mladej Flešárovej samozrejme pozorne monitorovala aj košická striedačka.

„Lindu som sledoval a mám radosť, že môže hrať v takýchto ťažkých zápasoch. Mladej hráčke to môže iba pomôcť a verím, že sa bude neustále zlepšovať,“ uviedol tréner Good Angels Peter Jankovič, na ktorého nadviazal generálny manažér Daniel Jendrichovský. „Poviem to priamo – som veľký fanúšik Lindy. Má všetko, čo má mladá basketbalistka mať. Pán Boh jej nadelil pohybovú kultúru a má výbornú prihrávku. Spoločne s ňou vieme, čo potrebuje zlepšiť a má veľkú perspektívu. To, že mohla ísť hrať do Popradu, je obojstranne prospešne. Má tam garantovanú minutáž, ktorú by u nás v tomto veku nemala. Prejavuje sa to aj v juniorskej súťaži, kde tréner Dvorščák hovorí o náraste jej herného sebavedomia. Rovnako ma tešia Miška Lukačiková a Vanda Kozáková, ktoré máme na hosťovaní v Banskej Bystrici. Hrávajú tam cez 25 minút a to ma napĺňa hrdosťou na to, že naša mládežnícka pyramída neprináša len mládežnícke tituly, ale dokáže produkovať hráčky pre extraligu. To je pre nás najväčšie vyznamenanie.“

Samotná Linda Flešárová pochopiteľne verí, že Poprad predstavuje len medzistanicu na ceste do prvého tímu štrnásťnásobného majstra Slovenska.

„Pre každú slovenskú hráčku by išlo o splnenie sna a ja nie som výnimkou. Pánovi Jendrichovskému som vďačná za možnosť hrať za Poprad a dostávať tak minúty, ktoré by som v Košiciach určite nemala. Verím, že mi to pomôže a jedného dňa to zúročím v drese Good Angels. V tejto chvíli sa však sústredím na Poprad a som rada, že sme vstúpili do sezóny veľmi kvalitne. Pred zápasom v Košiciach sme vyhrali dvakrát v rade a verím, že takto to bude pokračovať.