veolia-102022

Košičanky majú po siedmich zápasoch v extralige šesť výhier

Autor: Patrik Fotta, Korzár

Basketbalistky Young Angels Košice majú za sebou úspešne zvládnutú úvodnú fázu extraligovej sezóny, v ktorej vyhrali šesť zo siedmich zápasov, pričom päťkrát triumfovali na palubovkách súperiek. Košické basketbalistky naposledy zvíťazili v Šamoríne 71:66, hoci len deň predtým odohrali súboj na palubovke Brna v rámci Stredoeurópskej ligy žien.

V českej metropole špeciálne privítali svoju bývalú hráčku a súčasnú trénerku Young Angels Zuzanu Žirkovú, ktorá v brnianskom drese vyhrala v roku 2006 Euroligu.

„Zuzka sa veľmi tešila na miesto svojho bývalého pôsobenia. Bolo milé, že si ju takýmto spôsobom uctili,“ povedal generálny manažér Young Angels Daniel Jendrichovský.

Najviac tešia triumfy v Piešťanoch a Šamoríne

Košičanky dokázali s Brnom držať krok tri štvrtiny, no v závere sa prejavila väčšia kvalita na strane domácich, ktoré potiahla s 19 bodmi najlepšia strelkyňa zápasu Webbová.

Myslím si, že rozhodla fyzická prevaha na strane súpera, s ktorou sme sa dokázali vyrovnať asi 25 minút. Najmä Američanka Webbová nám robila veľké problémy. V závere už dostali väčší priestor aj hráčky z lavičky, pre ktoré to bola veľmi cenná skúsenosť. Aj napriek tomu, že sme dostali stovku nemôžeme povedať, že by to bola z našej strany hanba,“ uviedol Jendrichovský.

O necelých 24 hodín už zverenky Zuzany Žirkovej čakal na palubovke Šamorína dôležitý extraligový súboj, ktorý mladé anjelky zvládli a udržali sa na druhej priečke.

„Vďaka tomuto víťazstvu máme na konte po skončení prvej časti zo siedmich zápasov šesť výhier, z toho päť vonku. Najviac nás samozrejme tešia triumfy na palubovkách našich najväčších konkurentov v Piešťanoch a Šamoríne. Pred sezónou sme však ani neverili, že sa budeme pohybovať na prvých troch miestach, takže o to je naša radosť väčšia.

Dostali tri dni voľna

Hráčkou zápasu bola v Šamoríne Denisa Blanárová, ktorá zaznamenala 19 bodov a 11 doskokov.

„Šamorín mal úzku rotáciu, keď zápas odohral v siedmich, zatiaľ čo my v ôsmich. Pre oba tímy to bol veľmi dôležitý zápas, ktorý sa musel páčiť aj divákom. Tých sa na šamorínske pomery zišlo vcelku dosť a vytvorili vynikajúcu atmosféru. Najmä v druhom polčase sa ľudia bavili, keď sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú,“ povedal Jendrichovský.

Najbližší zápas čaká Košičanky o dva týždne, keď na domácej palubovke privítajú Piešťany.

„Dievčatá dostali tri dni voľno a potom sa im začína tvrdá fyzická drina aby sa dobre pripravili a načerpali sily na ďalší priebeh sezóny. S Piešťanmi nás doma čaká jednoznačný šláger, hoci je to trochu podivný prívlastok vzhľadom na to, že kvalita ligy poklesla. Ružomberok je niekde inde nad ostatnými, ale zvyšné tri družstvá – Piešťany, Šamorín a my budeme zvádzať veľmi zaujímavé súboje.