veolia-102022

Američanka v službách Young Angels miluje Halloween, bola aj za ducha

Autor: Patrik Fotta, Korzár

Basketbalistky Young Angels Košice si na domácej palubovke poradili so Šamorínom 76:57 a v extralige sú s Piešťanmi na delenej druhej priečke. Na víťazstve Košičaniek mala výrazný podiel Američanka Allison Le Clairová, ktorá bola s 18 bodmi najlepšou strelkyňou svojho tímu.

Tento rok síce Halloween, ktorý je v USA mimoriadne populárny, neoslavovala, no v minulosti sa rada prezliekla do rôznych kostýmov. Navyše má rada aj sladkosti, ktoré sú s týmto sviatkom v zámorí neoddeliteľne späté.

Košom s klaksónom nabudila spoluhráčky

Anjelky si dokázali poradiť s húževnatým Šamorínom pomerne jednoznačne najmä vďaka výbornej druhej štvrtine, ktorú vyhrali 30:16.

Hrali sme veľmi dobre počas celých štyridsiatich minút, aj keď sa nám miestami nevyhli slabšie chvíľky. Celkovo ale môžeme byť spokojné s energiou, ktorú sme do zápasu dali. Keď hráme dostatočne agresívne, súper s tým má veľký problém. Dôležité tiež bolo, že sme hrali dobre v obrane a premieňali otvorené strely, ktoré sme si dokázali vypracovať,“ povedala Allison Le Clairová.

Prvý polčas uzatvárala americká legionárka vydarenou strelou z diaľky trojbodovým košom s klaksónom, čím zvýraznila vedenie domácich. V polčasovej prestávke ju za to spoluhráčky pochválili.

Všetci z toho boli nadšení a tešili sa z toho. Bol to pekný moment, ktorý pomohol tímu a dodal nám sily do ďalšieho priebehu. Pre mňa osobne to bolo zábavné, mala som z toho radosť, keďže podobné strely sa mi podaria raz za dlhý čas,“ pousmiala sa Le Clairová.

Úroveň slovenskej ligy podľa Američanky nie je slabá, hoci v nej aktuálne pôsobí len šesť tímov.

Každý zápas je iný. Nemôžeme podceniť žiadneho súpera, musíme hrať vždy na sto percent. Navyše, súťaž je podľa mňa dosť vyrovnaná, čo je len dobre a ja osobne si tu užívam každý moment.