veolia-102022

Autor: goodangelskosice.eu

Naše mladé družstvo si dnes opäť zmeralo športové sily s MBK Ružomberok, náš odveký rival bol nad sily nášho kádra a po druhej vysokej prehre naše z play-off vypadávajú. Na domácej pôde sme v odvete prehrali o 31 bodov.

Asi najzaujímavejšou skutočnosťou zápasu je to, že okrem Oľgy Jackovec, kotrá je hlavnou hernou líderkou v tíme súpera, sa strelecky výrazne presadili dve z našich odchovankýň v liptovskom drese. Ana Kaľužná nasúkala do nášho koša 32 a Dominika Urbanová 23 bodov a obe to zvládli ako striedajúce hráčky z lavičky, no treba povedať, že spolu s ukrajinskou basketbalistkou Oľgou Jackovec strávili na palubovke najviac minút, prvá z nich takmer 27 a druhá ich mala k dispozícii vyše 31.

Na našej strane držali vztýčenú vlajku Katka Šedivá, táto 16-ročná dievčina nastrieľala Ružomnberčankám 30 bodov, a Tamara Mandelíková, ktrorá pridala 14 bodov.

Niké extraliga ženy 2023/24, Štvrťfinále – 2. zápas

YOUNG ANGELS Košice – MBK Ružomberok 67:98 (35:48)
Košice: Šedivá 30, Szmereková a Pelánová po 4, Bohušová 2, Rebejová 0 (Mandelíková 14, Plavnická 9, Kaňuchová a Fleischerová po 2, Molčíková, Čatlošová a Dubecká po 0), trénerka: Hana Jendrichovská
Ružomberok: Jackovec 23, Štefančová 11, Havranová 2, Hadačová a Michaličková po 0 (Kaľužná 32, Urbanová 23, Škvareková 5, Oravcová 2, Ďuratná a Mikovčáková po 0), tréner: Juraj Suja.
TH: 15/16 - 11/17, Trojky: 2/10 - 17/42, Fauly: 24 - 22, Štvrtiny: 19:21, 16:27, 20:22, 12:28
Rozhodovali: Karnay, Životský, Begáni, 74 divákov

Stav série: 0:2, do semifinále postúpil MBK Ružomberok