veolia-102022

Druhý diel košickej derby série pre CBK, rozhodne tetí

Autor: basket.sk

V Niké extralige žien je dnes na programe jediný zápas a teda ten náš, ktorý je súčasťou série o konečnú piatu priečku pre sezónu 2023/24. V tejto sérii sa stretávajú košické družstvá Young Angels a CBK. Výhodu domácej palubovky mali naše Young Angels, ktoré však zaváhali a svojim súperkám doprialy ešte jednu šancu.

Do duelu výrazne lepšie vstúpil CBK, ani nie po piatich minútach už viedol o 8 bodov, pričom naše zaznamenali jediný kôš. Naše napokon v prvej desaťminútovke dosiahli len 12 bodov, a tak sa niet čo čudovať, že ich strata narástla na 12 bodov. V druhej časti to bolo podobné, padalo síce viac koššov, no dievčatá sda dlho nevedeli dostať bližšie k súperkám. V 16. min. klesla ich strata konečne pod 10, no ržchlo opäť narástla a polčas skončil o 15 pre CBK.

V tretej perióde Young Angels znova znížili stratu na 8 bodov, ale až necelé dve minútu pred jej koncom, dá sa povedať,. že Ťahanovčanky si s prehľadom udržiavali náskok. Do záverečnej štvrtiny išli naše s mankom 13-ich bodov. Táto bola v ich podaní najlepšia, po necelých piatich minútach to už bolo len o 5 a o ďalšie 2 minúty už bolo vyrovnané a dokonca sa naše baby dostali aj do vedenia op 2 či o 3 body. Veľká škoda záverečných 80s, hráčky CBK sa spamätali a do konca zápasu odskočili na rozdiel 5-ich bodov.

Niké EXZ 2023/24, Play-off o 5. miesto - 2. zápas

YOUNG ANGELS Košice - CBK Košice 75:80 (28:43)
YOUNG ANGELS: Šedivá 17 /11 doskokov/, Bohušová 13, Pelánová 7, Szmereková 4, Rebejová 1 (Mandelíková 14, Maliarová 6, Molčíková 5, Plavnická a Fleischerová po 4), trénerka: Hana Jendrichovská.
CBK: Kašperanová 21, Mončeková 16, Nigutová 12, Tomajková 9 /11 doskokov/, Krištofová 2 (Liašenko 11, Ritochová 7, Škvareková 2, Mrázová 0), tréner: Vladimír Karnay.
TH: 14/17 - 19/26, Trojky: 5/18 - 5/11, Fauly: 24 - 21, Štvrtiny: 9:21, 19:22, 21:19, 26:18.
Rozhodovali: Gacík, Cibulka, Begáni.

Stav série: 1:1