veolia-102022

Prvé prípravné zápasy družstvo absolvovalo v Ostrave

Autor: Daniel Jendrichovský

V Ostrave sa počas víkendu konal Memoriál Jiřího Jurdy za účasti domáceho SBŠ Ostrava, ďalšieho účastníka českej ŽBL DSK Basket Brandýs, nášho košického konkurenta CBK a samozrejme našich YOUNG ANEGLS.

Náš tím posilnený o dve hráčky spoza oceánu siahal na výhru už hneď v prvom zápase turnaja proti Brandýsu, no vyšlo to až v tom poslednom proti CBK, avšak aj v ňom našiel náš generálny manažér veľa nedostatkov. Je teda úplne zrejmé, že košické YOUNG ANGELS ešte majú na čom pracovať.

Memoriál Jiřího Jurdy, Ostrava 2024 vo výsledkoch

YOUNG ANGELS Košice – DSK Basket Brandýs (CZE) 67:72 (34:37)
YA: Blanks 20, Fransson 18 /8 doskokov/, Mandelíková 12, Bohušová 8, Šedivá 7 (Plavnická /7 doskokov/ a Slivkárová po 1, Seňová, Molčíková, Pelánová, Rebejová, Fleischerová po 0)

YOUNG ANGELS Košice – SBŠ Ostrava (CZE) 55:84 (34:50)
YA: Blanks 15, Fransson 14 /8 doskokov/, Bohušová 6, Mandelíková 5, Šedivá 0 (Molčíková 3, Plavnická, Seňová, Pelánová, Rebejová, Fleischerová a Dubecká po 2)

YOUNG ANGELS Košice – CBK Košice 82:53 (39:24)
YA: Mandelíková a Šedivá po 10, Plavnická 8,  Bohušová 5, Fleischerová 4 (Pelánová 14, Seňová 10, Blanks 9, Čatlošová a Slivkárová po 4, Molčíková 2, Rebejová 1)

Daniel Jendrichovský, generálny manažér YOUNG ANGELS Košice: „V rámci prípravy sme sa prvý septembrový víkend zúčastnili Memoriálu Jiřího Jurdy v Ostrave a boli to tri veľmi dobré previerky pre naše mladé družstvo. Američanka Deijah Blanks u nás pôsobila v predminulej sezóne a spolu s Kanaďankou Nicole Fransson búdu minimálne do Vianoc jedinými profesionálnymi hráčkami v zostave. V družstve naďalej pokračujú vysokoškoláčky Plavnická, Bohušová a Rebejová. Hrajúcou kondičnou trénerkou bude naša odchovankyňa Natália Seňová. Zvyšok družstva tvoria hráčky do 19 rokov, ktoré už v minulej sezóne ukázali, že sa v slovenskej Extralige nestratia.

Prvý zápas ma pozitívne prekvapil, s českým DSK Basket Brandýs, ktorý pôsobí v českej ŽBL, sme držali krok až do posledných sekúnd, kde mal súper pevnejšie nervy a zvládol dramatickú koncovku. Doplatili sme tam na nepremenené trestné hody. Súper nás aj fyzicky prevyšoval, keď sme mu v zápase dovolili až 20 útočných doskokov.

V druhom stretnutí domáca Ostrava ukázala, prečo zdolala dvakrát Piešťanské Čajky. V prvej štvrtine sme ešte dokázali držať krok zásluhou Nicole Fransson (19:24). No potom súper zlepšil obranu, čím nás donútil k stratám a z rýchlych protiútokov ľahko navyšoval náskok až na polčasových 34:50. Tretia štvrtina bola z našej strany trápením, zaznamenali sme iba 4 body a bolo po zápase. Poslednú štvrtinu sme vyhrali najmä zásluhou Ľudky Fleischerovej, ktorá bojovala, vytvárala tlak a tvorila pre ostatné.

V poslednom zápase proti mestskému rivalovi sme odohrali slabší zápas. Nicole Fransson dostala voľno a šetrili sme aj Blanks. Nepristúpili sme k duelu zodpovedne, a tak nám súper strelil až 53 bodov, čo ma neteší. A k tomu sme v útoku zahodili príliš veľa ľahkých pozícii a trestných hodov.

Budúci týždeň nás čaká turnaj v Hradci Králové za účasti domácich, Chomutova a poľskej Slezy Wroclaw."