veolia-102022

YOUNG ANGELS na turnaji v Hradci s treťou priečkou

Autor: Daniel Jendrichovský

Počas minulého víkendu sa ženské družstvo YOUNG ANGELS Košice zúčastnilo medzinárodného turnaja v českom Hradci Králové, okrem nášho klubu pricestovala aj poľská Sleza Wroclaw či Levhartice Chomutov a samozrejme nemohlo chýbať ani domáce družstvo Sokol Hradec Králové.

Práve domáce družstvo padlo v zápase proti nám hneď v piatok a to našim basketbalistkám stačilo na zisk celkovo tretej priečky. Výborne sa na turnaji prezentovali obe legionárky, hoci u Deijah Blanks došlo aj na menšie zranenie a k nim sa dokázali pridať aj talentované odchovankyne, takže s výkonmi aj napriek dvom prehrám panuje spokojnosť.

Prípravný turnaj, Hradec Králové, September 2024:

Sokol Hradec Králové (CZE) - YOUNG ANGELS Košice 82:89 (41:39)
Košice: Fransson 26 /10 doskokov/, Blanks 15 /8 doskokov/, Bohušová 10, Šedivá 7, Seňová 0 (Plavnická 14, Mandelíková 10, Fleischerová 3 /6 asistencií/, Rebejová a Molčíková po 2, Pomothyová a Pelánová po 0)

Levhartice Chomutov (CZE) - YOUNG ANGELS Košice 80:76 (36:40)
Košice: Fransson /23 doskokov/ a Blanks po 21, Šedivá 9, Bohušová 8, Mandelíková 5 (Slivkárová 5, Dubecká 3, Plavnická /6 doskokov/ a Rebejová po 2, Fleischerová, Seňová a Pelánová po 0)

Sleza Wroclaw (POL) - YOUNG ANGELS Košice 86:57 (39:23)
Košice: Blanks 12, Mandelíková 11, Bohušová 9, Šedivá 8, Fransson 7 (10 doskokov) (Čatlošová 5, Plavnická 3 /6 doskokov/, Seňová 2, Pomothyová, Slivkárová a Molčíková po 0)

Daniel Jendrichovský, generálny manažér YOUNG ANGELS Košice:

„V rámci prípravy sme vycestovali na kvalitne obsadený turnaj v Hradci Králové za účasti domácich, Chomutova a Slezy Wroclaw. Turnaj bez problémov vyhralo veľmi dobre poskladané družstvo z Poľska a nás teší, že po výhre nad domácimi sme obsadili tretie miesto.

V piatkovom otváracom zápase sme do prestávky s domácimi držali krok najmä zásluhou zodpovedného prístupu, keď sme mali iba 4 straty. Na začiatku tretej štvrtiny sme prišli o Deijah Blanks, ktorá si podvrtla členok, ťarcha rozohrávky a tvorba hry tak padla na 18-ročnú Ľudmilu Fleischerovú, ktorá to zvládla výborne a zaznamenala 6 asistencií. Pod košmi dominovala Nicole Fransson a domácim sme odskočili na 5-bodový rozdiel po tretej štvrtine. Celý zápas sme zodpovedne premieňali trestné hody (28/31) a v poslednej štvrtine nám výhru priniesla nečakaná pomoc, premenili sme štyri trojbodové pokusy (celkovo 7/10) a získali cenný skalp.

V druhom zápase sme nezvládli iba jediný úsek hry na konci tretej štvrtiny, ktorý sme prehrali 2:14, inak môžeme byť s výkonom aj s výsledkom spokojní. Nicole Fransson predviedla úžasný double-double (21 bodov + 23 doskokov) a hoci nepremenila kľúčové šestky v úplnom závere, zaslúži si obrovskú pochvalu. Veľkým problémom v zápase boli naše nevynútené straty, sme síce mladé družstvo, no 32 strát je katastrofa, najmä keď súper po nich dokázal zanamenať 39 bodov.

V nedeľu sme nemali najmenšiu šancu, Wroclaw bola na každom poste vyššia a silnejšia. Nicole Fransson okúsila, aké je to hrať proti 196 cm vysokým pivotkám. Snaha jej nechýbala, no jej zakončeniu chýbala presnosť (2/13). Teší ma 57 bodov, ktoré sme dali a výkony Kataríny Šedivej s Tamarou Mandelíkovou, ktoré sa súpera nezľakli a ukázali svoj potenciál. Dobré minúty nám dala aj Nela Čatlošová, ktorá dobre trénuje a v príprave junioriek U19 hrá výborne.

Máme na čom pracovať, no s prípravou som veľmi spokojný, napriek mladému veku sme sa ani v Ostrave, ani v Hradci nestratili.“