veolia-102022

Košičanky duel proti švédskemu Umeå nezvládli, Olimpia Grodno uspela aj proti Pécsu

V nedeľu pokračoval košický turnaj EWBL dvoma zápasmi, v tom prvom uspeli hráčky z bieloruského Grodna a v tom druhom zas dievčatá zo švédskeho mesta Umeå.

Young Angels nezačali zápas dobre a behom necelých piatich minút prehrávali o desať bodov – 15:5. Úvodnú periódu slovenský zástupca nakoniec prehral v pomere 22:12. Tá druhá síce začala trojbodovou strelou švédskeho tímu, ale celkovo bola v podaní Košičaniek výborná, bodový rozdiel výrazne stiahli a na veľkú prestávku sa šlo za stavu 36:34.

Druhý polčas začal pomerne vyrovnane, náskok súperiek sa menil, ale hlavne domáce nedokázali skóre zrovnať. Pred poslednou štvrtinou viedli basketbalistky Umeå o šesť bodov. V záverečnom dejstve uspelo o tri body opäť družstvo Umeå a celkovo vyhrali záverečné stretnutie turnaja 74:65.

V prvom zápase druhého dňa košického turnaja EWBL 2018/19 vyhrali hráčky bieloruskej Olimpie Grodno aj nad maďarským PINKK Pécsi 424 a to v pomere 80:78.