veolia-102022

Za tri dni odohrali Young Angels tri stretnutia

Autor: Radko Dvorščák

Basketbalistky Young Angels Košice sa v rámci turnaja EWBL v Ostrave stretli s dvomi silnými ruskými súpermi a to Rostovom nad Donom a Dinamom Novosibirsk. V nedeľu pri spiatočnej ceste uzavreli Košičanky súbojom s medzi Dubčekom Bratislava desiate kolo najvyššej slovenskej súťaže.

PIATOK:
YOUNG ANGELS Košice – Rostov nad Donom (Rus.) 76:101 (15:22, 33:53, 55:82)
YOUNG ANGELS KOŠICE: Le Claire 15, Machalová 13, Majorošová 13, Drobná 12, Kozáková a Kaliuzhna po 7, Mikovčáková 5, Bartánusová a Kristlová po 2. TRÉNERKA: Zuzana Žirková
TROJKY: 3/9 – 2/15, TH: 19/27 – 21/23, FAULY: 21 – 27, ŠTVRTINY: 15:22, 18:31, 22:29, 21:19

VIDEO

SOBOTA:
Dinamo Novosibirsk (Rus.) – YOUNG ANGELS Košice 71:86 (14:14, 23:35, 38:63)
YOUNG ANGELS KOŠICE: Le Claire 22, Bartánusová 19, Machalová 18, Kozáková 10, Drobná 7, Kristlová 6, Majorošová a Bohušová po 2.
TRÉNERKA: Zuzana Žirková

VIDEO

NEDEĽA:
Dubček Bratislava – YOUNG ANGELS KOŠICE 55:80 (14:14, 23:35, 38:63)
DUBČEK BRATISLAVA: Krajčovičová 19, Jarinová 11, Šeligová 10, Kronková 7, Vaigl 5, Rausová 3. TRÉNER: Marián Guzikiewicz
YOUNG ANGELS KOŠICE: Le Claire 25, Kozáková 15, Mikovčáková 10, Filičková 8, Drobná 7,  Majorošová a Bohušová po 5, Bartánusová 3, Machalová 2. TRÉNERKA: Zuzana Žirková

VIDEO

“Vďaka za takýto turnaj a za súperov, ktorý nám ukázali silu ruskej školy v spolupráci podkošových hráčok a využívanie výškovej prevahy. V obidvoch prípadoch sme sa vyrovnali v ofenzíve keď sme skórovali cez 70 bodov a proti Dinamu Novosibirsk dokonca s 56% úspešnosťou streľby, čo je veľké pozitívum a to bol kľúč k úspechu proti veľkému súperovi. Táto skutočnosť dievčatám pomohla aj na sebavedomí v obrane. Chyby súpera sme dokázali využiť, takže to považujem za cenné víťazstvo. Verím, že ešte zabojujeme o postup zo skupiny, keďže naša nádej i vďaka tomuto triumfu ešte stále žije. Hneď po turnaji sme ešte absolvovali zastávku v Bratislave, kde sme s domácim Dubčekom odohrali úspešné stretnutie a s pozitívnou bilanciou sme sa vrátili domov. Posledných 10 dní pred vianočnými sviatkami absolvujeme náročný program, ale verím, že aj napriek úzkej rotácii dievčatá zabojujú a pobijú sa o ďalšie extraligové úspechy, aby sme mohli spokojne sviatkovať,“ vyjadrila sa hlavná trénerka YOUNG ANGELS Košice Zuzana Žirková.

"S družstvom z Rostova sme sa stretli už minulú sezónu a síce sme vedeli aký basketbal od nich môžeme očakávať, no aj napriek tomu sme sa nevedeli vyrovnať s ich zónovým pressingom po celom ihrisku, ktorý hrali v podstate celý zápas a kvôli zbrklým riešeniam sme strácali veľa lôpt, z čoho nám super dával ľahké koše. Takisto sme mali problém s obranou a odstavovaním ich podkošových hráčok, ktoré si vypracovali množstvo otvorených pozícií a vďaka útočným doskokom mali príliš veľa druhých šancí. V druhom polčase sme sa snažili zlepšiť vo všetkých týchto činnostiach a výsledkovo sme s nimi držali krok, no bohužiaľ prvý polčas rozhodol o konečnom výsledku zápasu.

Do súboja s Novosibirskom sme išli s tým, že ideme potrápiť favorizovaného účastníka najvyššej ruskej súťaže. Už v prvej štvrtine sa ukázalo, že je to pre nás hrateľný súper a v druhej štvrtine sme si dokázali vytvoriť náskok, ktorý sme držali až do konca zápasu a podarilo sa nám zvíťaziť aj s takto kvalitným súperom. V tejto súťaži nám ale prioritne ide o to, aby sme zbierali skúsenosti aj na medzinárodnej úrovni, keďže takéto zápasy nemáme príležitosť hrať často. Výhra nad Novosibirskom nás teší o to viac, že sme stále v hre o postup do play-off, čo by pre nás znamenalo viac takýchto zápasov.

V nedeľu nás ešte čakal extraligový zápas v Bratislave s Dubčekom a po vyrovnanej prvej štvrtine sme si v ďalších dvoch štvrtinách dokázali zlepšením našej hry vytvoriť náskok a zápas bez drámy doviesť do víťazného konca. Teraz už treba len poctivo zregenerovať a pripraviť sa na posledné tri ťažké zápasy pred Vianocami, ktoré nás čakajú s Ružomberkom, v Šamoríne a s Piešťanmi,“ vyjadrila sa po stretnutiach jedna z hráčok YOUNG ANGELS Košice Michaela Balážová.

Fotogalériá Autor: Pavel Netolička