veolia-102022

Autor: goodangelskosice.eu

Naše basketbalistky si v domácom treťom stretnutí série o bronz vybojovali medaily po výhre 54:39, výrazne im síce pomohlo odstúpenie Kyri Lambert po zranení kolena v 25. minúte, no výhra bola zaslúžená.

Strelecky sa okrem amerických posíl Valerie Higgins a Channon Fluker presadili aj Ema Rodáková, či Vanda Kristlová, Ema Dulovičová pridala dve strely spoza perimetra. V každom prípade hráčkam a realizačnému tímu gratulujeme k medailám!

Niké Extraliga ženy 2021/22, play-off o 3.miesto – 3.zápas

YOUNG ANGELS Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 54:39 (24:21)
YOUNG ANGELS Košice: Higgins 10 /9 doskokov/, Fluker 9 /10 doskokov/, Dulovičová 6, Blanárová 4 /9 doskokov/, Urbanová 2 (Rodáková 10, Kristlová 9, Bohušová a Mikovčáková po 2, Plavnická a Ošťádalová po 0), tréner: Radko Dvorščák.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica: Striešová 10, Lambert 7, Grigerová 5, Burney-Robinson 4, Vargová 2 (Janštová 8, Holíková 3, Van Dalen, Kollárová, Neuschlová a Oborilová po 0), tréner: Miloslav Michálik.
TH: 4/4 – 1/2. Trojky: 4/19 – 4/21. Fauly: 10 – 11. Štvrtiny: 11:12, 13:9, 21:7, 9:11.
Rozhodovali: Zubák, Karniš, Donovalová.
Stav série: 2:1.